Gå til innhold

"Kjedelige" navn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere som mener enkelte navn er kjedelige og oppbrukte (orker ikke ta eksempler, men mener ikke typiske poppisnavn, men vanlige, gode norske navn). Hvilke navn liker dere?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mener du navn som dette?

 

Ingrid

Camilla

Kristian

Martin

Thomas

Ole

Tom

Nina

Jens

Nils

Petter

Anders

Kristine

Katrine

Stine

 

Jeg liker Camilla, Kristine og Thomas best av disse.

 

Skrevet

Som Lars f.eks.?! Kjenner 2 Lars Petter, 2 Lars Martin, 1 Lars Andreas, 1 Lars Josef, 1 Lars Gunnar, 1 Lars Jørgen, 1 Lars Kristian og 3 som bare heter Lars. Til sammen 13 ved navn Lars, som jeg kommer på nå i farten... Et oppbrukt navn - for min del ja!

 

Liker ellers navn som Gustav, Edvard, Caroline, Sofie, Maria, Peter, Haakon og Millie bla. - ganske variert egentlig :-)

Skrevet

Kjedelig Anne, Kari, Per og Pål

 

Spennende Felicia, Alva, August og Mingus

Skrevet

Ville egentlig bare lodde smaken til de som ofte kommenterer at f.eks. Christian, Erik, Magnus er kjedelige. Hvis de liker f.eks. navn som Elias, Lukas, Noah, Jonah osv. så får jeg bekreftet at man har ulik smak.

 

Har et barn med et klassisk navn (nei, ingen av de ovenfor, men i den stilen) som jeg ofte ser blir karakterisert som litt kjedelig, det er jo ikke noe moro. Men så tenker jeg at da har man kanskje helt ulik smak uansett.

 

HI

Skrevet

Jeg er vel kanskje en av de som mener navnene på den listen over er litt kjedelige. Ville ikke valgt de selv, men omtrent alle jeg gikk i klasse med på barne/ungdomsskolen har mange av de navnene. Og mange av mine venner/omgangskrets har navnene, så det er helt ok navn, men selv vil jeg ikke velge de.

 

Et par eksempler på min navnesmak:

Ronja (heter min datter), Milla, Emme, Fride, Isakine, Amanda

Rasmus, Jonatan, Teodor, Nicholas, Amandus, Ulrik, Mikkel

Vet ikke om disse går inn under poppisnavn, hadde egentlig vært interessant å høre hva slags sjanger de kommer inn under..

 

Ellers liker jeg godt Lukas og Markus, men har en sterk aversjon mot bibelnavn, så det kommer aldri på tale...

Skrevet

Jeg syns Christian/Kristian er kjedelig fordi det er så veldig mye brukt til alle tider. Navnet i seg selv er ikke kjedelig, men man går lei når et navn er så mye brukt.

Syns faktisk Per og Kari er mye mer spennende, nesten ingen barn heter det nå.

Navn blir spennende igjen etter en pause på noen år.

Skrevet

Jeg synes navn av typen Tor, Per, Nils, Morten, Thomas, Martin, Line, Kristin, Elin og Anne er kjedelige. Ikke stygge eller noe sånt, bare så utolig oppbrukt. Kjenner personer i alle generasjoner som heter det.

 

Navn jeg liker er:

Felix

Emrik

Gabriel

Adam

Cedrik

Heine

Erland

Imre

 

Una

Mira

Julia

Adela

Luna

Alva

Mie

Tiril

Sylvelin

Vårin

 

Skrevet

"Kjedelige" navn i dag er:

 

Elise

Thea

Leah

Martine

Selma

 

Sebastian

Noah

Lukas

Elias

Casper

 

Greta,Lars og Kari er navn som begynner å bli "morsomme" igjen.

 

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...