callmebecka Skrevet 10. januar 2008 #1 Skrevet 10. januar 2008 Var ute og løp en tur nettopp, og plutselig ble nedre del av magen, livmoren, vond, akkurat som ved kynnere. Det kjentes ikke som mens smerter, men ble litt skremt allikevel.... Kan det være kynnere så tidlig? Er det vanlig? Eller er det et dårlig tegn? (Er annengangs fødende, og ikke egentlig i tvil om at det var en kynner) Takk for alle svar!!!
Randis Skrevet 11. januar 2008 #2 Skrevet 11. januar 2008 Det er vanlig med tilige kynnere som flergangsfødende. Jeg hadde kynnere veldig tilig med andremann. Og sterkere kynnere enn med førstemann frem mot fødsel. Kan være et tegn på at en joggetur kanskje medførte stress?? Men samtidig så er det jo vanlig. Lykke til med svangerskapet!
m*78 Skrevet 14. januar 2008 #3 Skrevet 14. januar 2008 Har også tenkt på om det kan være det jeg har, men syns jo det var fryktelig tidlig da... Dytter dette opp, å håper flere kan svare på dette :-)
Santi og gjengen Skrevet 15. januar 2008 #4 Skrevet 15. januar 2008 Så spørsmålet for noen dager siden, og syntes det hørtes tidlig ut, men så de siste to dagene har jeg opplevd det samme. Har aldri hatt kynnere så tidlig før, men er nok veldig sliten for tiden, så det er nok kroppen som sier fra at her gjelder det å slappe av litt;-) Er ti uker på vei. Vi får håpe det ikke fortsetter slik! Lykke til !
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2008 #5 Skrevet 29. januar 2008 Hei! Venter nr 3 og har selv fått kynnere tidligere og tidligere. fra uke 20 første gang, fra uke 15 andre gang og nå allerede fra uke 8-9 :-) Men det rare er at nå, i uke 21 har jeg knappt aldri kynnere lenger, de har liksom blitt borte ;-) Så det er nok ikke noen standard på dette nei ...
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2008 #6 Skrevet 30. januar 2008 Er i uke 19, og har hatt kynnere ca 1 mnd. Jeg syns dèt var tidlig, spurte jordmor, og hun sa at man kunne få kynnere hvis man hadde uinveisinfeksjon.
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2008 #7 Skrevet 30. januar 2008 Er i uke 10 jeg og er 3 gangsfødende, begynte med mye kynner idag, synes det var tidlig. Hadde ikke mye kynnere med nr 1, mye kynnere med nr 2 fra ca uke 20
<3 lykkeliten <3 Skrevet 3. februar 2008 #8 Skrevet 3. februar 2008 Med mitt forrige svangerskap ( nr3) fikk jeg masse kynnere ganske tidlig. Husker ikke helt hvor tidlig, men var nok sånn rundt uke åtte ja. Jordmora beroliget meg med at det var ganske normalt, men at jeg skulle slappe av litt mere. Var ikke farlig så lenge det ikke var vondt. Lykke til alle sammen!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå