Gå til innhold

Noen her som har en samboer/kjæreste/mann med ADHD?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Gjest Sekretøsa

ikke sikker, men er 90 % overbevist om at x'n har det...

 

Han er hyperaktiv, klarer aldri sitte i ro, skal prate i ett sett, og veldig høyt... Når han skal "slappe av", ligger han på sofaen og trommer med et eller annet på bordet. Ligger i senga, og sparker opp og ned med beina når han skal sove...

Blir veldig lett sur, og hisser seg opp over småting...

Kommer ikke på mer i farta, var det dette du tenkte på?

Annonse

Samboeren min har ADHD, han er veldig aktiv og trenger å trene MYE, men han mangler ikke empati og er verdens beste kjæreste, veldg omsorgsfull og en vidunderlig pappa.

 

Veldig leken ,og blir fort lei seg eller usikker om han ikke skjønner hva jeg mener om jeg er irritert eller sliten.

 

Men er flink til å snakke om ting.

Nå kan de jo også vokse av seg ADHD da, så er jo ikke sikkert han hadde fått diagnosen om han hadde blitt testet i dag, men han ble medisinert frem til han var 15 på ritalin.

Samboeren min har også adhd. Han er er ofte rastløs, blir fort irritert og har kort lunte. Men han mangler IKKE empati, tvert i mot. Han skjønner med en gang om det er noe i veien, elsker å snakke om det til det "blir bedre" osv. Han er fantastisk til å herje og leke med småtten, og samtidig omsorgsfull og flink. Det kan ofte være en utfordring å leve sammen med en med adhd, men samtidig herlig forfriskende og gøy!

jeg har samboer med ADHD!

han er ikke av dem hypere typen, men han må hele tiden ha noe å gjøre,og det må være av interesse for han for at han skal "gidde" å gjøre det eller følge med..

han er en omsorgsfull pappa som hele tiden vil det beste for både meg og sønnen vår!

han er veldig impuls og liker ikke å være knyttet til noe, i den sammenheng var jeg litt småbekymra med tanke på at vi skulle ha barn sammen, men det hadde jeg vist ingen grunn til, han har vist seg fra en helt annen side etter sønnen vår kom=)

typisk for folk med ADHD er vel dette med sinne og innelukking av følelser og meninger, sambo kan irritere seg over ting over lengere tid,holde stillt om det og lukke det inni seg,før alt "topper" seg og alt kommer ut på en gang=)

 

som pappa og sambo er han verdens beste, adhd er noe som kan komme i ulike grader og noe man lærer å leve med,både den som har det og di som er rundt denne personen.

når man har en person så nært med adhd er det greit å sette seg inn i hva "diagnosen" går ut for å kunne skjønne litt mere=)

 

er ikke helt sikker på hva du ville vite, men du får heller spørre mer dersom det ikke var noe svar i dette innlegget=)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...