madisen Skrevet 4. januar 2008 #1 Skrevet 4. januar 2008 Jeg hører hjemme på BliGravid, har prøvd på det i 6 pp nå. Jeg lurer på om dere gravide har noen tips eller råd til oss ikke-gravide? Tok det lang tid før spiren satt? Gjorde dere noe spesielt den mnd dere ble gravide? Alle råd er gode råd og mottas med takk :-)))
Mojo1 Skrevet 4. januar 2008 #2 Skrevet 4. januar 2008 Vet ikke om jeg har så mange gode råd å komme med, men for vår del funket det veldig bra med eggløsningstest. Satt på andre forsøket. Men vi har mange vennepar rundt oss som sliter. Jeg vet de har undersøkt seg (både han og henne) og noen av dem står nå i kø for prøverør. Alt ordner seg til slutt på den ene eller andre måten! Ønsker deg lykke til videre - plutselig en dag sitter spiren der :-))
svansen Skrevet 4. januar 2008 #3 Skrevet 4. januar 2008 tok ikke lang tid før spiren satt, ble gravid i 3pp hadde mye sex i perioden rundt el, ble litt sånn plikt sex, prøvde å tenke positivt og og ikke stresse med det.. jeg ble spådd graviditet i desember og det ble jeg.. kanskje det hadde noe si masse lykke til!
Chezka Skrevet 4. januar 2008 #4 Skrevet 4. januar 2008 Vi hadde masse sex, så godt som hver dag, stort sette hele måneden, ellers fulgte vi ingen råd. Det eneste var at jeg slappa nok mye mer av den måneden fordi jeg hadde begynte å tenke over hvor fint og rolig vi egentlig hadde det uten barn, og lurte på å legge hele babyprosjektet på is :-) Da klaffa det altså i 5. pp.
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 4. januar 2008 #5 Skrevet 4. januar 2008 Hadde knapt sex vi da, fordi vi nettopp hadde mistet.. Så dette er nesten jomfu graviditet :-) Så man må ikke ha mye sex. Ellers gjorde vi ingen ting, annet enn at vi kanskje ikke akkurat tenkte på å få barn iom at vi hadde mistet. lykke til!
jeano med nr.4 Skrevet 4. januar 2008 #6 Skrevet 4. januar 2008 Jeg har ikke problemer med å bli gravid, så idet vi bestemmer oss så siter spiren der. Men en lur ide er å planlegge en ferie ol. der dere ikke kan reise om dere er gravide. Gled dere til turen og ikke tenk på barnlaging, bare kos dere.
Sussa85 - snart 2? Skrevet 4. januar 2008 #7 Skrevet 4. januar 2008 Hei du... Tok 17-18 mnd før jeg ble gravid... Sleit med cyster.. Først da jeg hadde vært på pergokur i 3 mnd...og så 3 mdn uten og vi hadde bestemt oss for å slutte å prøve kom spiren:) Var nok pergo kuren som brukte litt tid på å ta knekken på cystene.. Ikke gi opp selv om ting tar tid... Man lærer å bli tålmodig...Ellers hadde vi sex MINST den mnd vi ble gravid.. de andre mnd hadde vi sex nesten hele tia.. så vet ikke helt med å ha sex mye jeg...hehe... lykke til!
maria isabell Skrevet 4. januar 2008 #8 Skrevet 4. januar 2008 tok 7 mnd før spiren satt....vi ventet med å ha sex en uke før el...tok el tester og reiste bort på kjærlighetsferie da el var...tilbrakte mesteparten på hotell rommet:) og så pute under rompa etterpå veldig gunstig viss u får til en orgasme mens du ligger slik:)
Trulte76 Skrevet 4. januar 2008 #9 Skrevet 4. januar 2008 beste rådet mitt er å ikke stresse med å bli gravid..lev som vanlig ha sex som vanlig uten å stresse at nå skal det gå osv.. Er jo flere på bli gravid som har skrevet denne mnd prøvde vi ikke, så regner ikke med det gikk denne mnd..å hvem er det som kommer å skriver de har testa positiv? jo nettopp disse..og jeg trur for de de ikke prøvde å bli gravide..dermed ikke stresset med det. Jeg er ikke akkurat en sliter..har spire nr 3 som er også 3. gang den sitter på første forsøk Så jeg har det enkelt da..men jeg har heller aldri tenkt over nå MÅ jeg ha sex for jeg har eggløsning..brukt eggløsningstester..hengt meg såå mye opp i er jeg ravid nå..nå må jeg ha sex osc.. Vi hadde sex som vanlig..når vi hadde lyst..kunne gå 3 dager i mellom osv..vet når jeg har eggløsning sånn ca..men stresset ikke opp mannen..ikveld MÅ vi ha sex..gjorde det ikke hyppig rundt eggløsning hell..bare når vi hadde lyst..og jeg nevnte ikke noe om nå har jeg eggløsning..trur det blir bare stress jeg
Gjest Skrevet 4. januar 2008 #10 Skrevet 4. januar 2008 vi ventet bare 3 mnd før det gikk, men den mnd vi la bort babysnakk, bim, og sex fordi vi skulle lage barn, da gikk det! vi hadde sex når vi hadde lyst, viste ikke når jeg hadde el eller tr skulle komme, og bare slappet av.. vet ikke hvor stor betydning det har, men det hjalp for oss å tenke på noe annet egentlig lykke til
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 4. januar 2008 #11 Skrevet 4. januar 2008 Jeg vet ikke hvorfor det klaffet akkurat den pp. Andre forsøk. Vi hadde lite sex, ikke akkurat under el heller, og jeg drakk mer kaffe og cola enn vanlig. Drakk også vin ved flere anledninger. (anbefales ikke altså!!) Eneste jeg kan tro hjalp var pute under rompa og kanskje at jeg trodde det ikke klaffet. Slappet muligens mer av da? Lykke til
enita Skrevet 4. januar 2008 #12 Skrevet 4. januar 2008 Ha dere annenhver dag mellom dag 11 og 18 (i menssyklusen) Det funka på første forsøk for oss! ) Evt. innvolver en eggløsningstest, selges på qxl, 5 stk for 45,- )
mamma til 4....snart til 5:-) Skrevet 5. januar 2008 #13 Skrevet 5. januar 2008 Jeg har ikke hatt problemer med å bli gravid i det hele tatt, blir vel heller litt for lett gravid.....hehe...kan være håpløst det å, når man ikke tåler prevansjon av noe slag:)så nå blir det nok sterelisering her i huset... Ingen av mine var planlagte. Jeg tror det er ganske viktig.....ikke planlegge og tenke for mye på å få barn, jeg tror kroppen blir stressa av det, og kan gjøre at det blir kluss i systemet:) Den i magen min nå, satt på EL dagen.... Gi det litt tid, og ikke stress deg opp..... Lykke til videre med prøving:)
Lykkeliten *På overtid* Skrevet 5. januar 2008 #14 Skrevet 5. januar 2008 Vi sleit i 15 måneder før den satt. Det som var anderledes den måneden var at jeg gikk på pergotime. Fikk da for aller første gang en positiv el test og da hadde vi masse sex både før under og etter for å være sikker. Satt på første runde med pergo. Ellers så vil jeg si at du må prøve og ikke bli oppslukt i å bli gravid, det kan faktisk gjøre vondt værre og det kan ta lengre tid. Det var det legen min sa til meg. Psyken har mye og si. Kos deg sammen med samboer mens dere prøver, så skal du se det ordner seg til slutt Lykke til
Sannellerslik? Skrevet 6. januar 2008 #15 Skrevet 6. januar 2008 Vi prøvde i over 1 år før det gikk. Er nå nesten 11 uker på vei:) Jeg tok eggløsningstester av og til, men fant ut att jeg ble bare stresset av det, så derfor sluttet jeg... Men etter å ha vert til utredning og alt var bra med oss, så fant vi ut att jeg skulle prøve med Eggløsningstester alikevel. Så jeg startet noen dager etter mensen og testet i ca 5-6 dager da jeg endelig fekk positiv EL-test. Så da var det bare å stå på, selv om det ikke akkurat ble så romantisk;) ca 2 uker etterpå tok jeg en graviditetstest og jammen var den positiv!:-) Så nå har jeg troen på att sann må vi gjør neste gang også:-) masse lykke til fra meg!:-)
Gjest Skrevet 6. januar 2008 #16 Skrevet 6. januar 2008 Hei du! Jeg er nå i uke 21 og overlykkelig. Har mistet to ganger i ma så har litt erfaring i det å treffe blink;) Vi brukte 8pp før det klaffet første gang, 6pp andre gang og 4pp tredje gangen. Vi hadde stor nytte av å bruke eggløsningstester. Først og fremst for å bli kjent med syklusen min. Etterhvert klarte jeg å kjenne på kroppen når det nærmet seg og da hoppet vi i høyet. De gangene jeg har blitt gravid har vi startet noen dager før eggløsning, slik at rumpetrollene har ligget å ventet på lur et par dager. Dette tipset fikk vi av en gynekolog også. Så egentlig bør man altså starte et par dager før eggløsning! I tillegg har jeg ligget med bena litt høyt etter akten, og ikke stått opp men blitt liggende i sengen lenge etterpå. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå