dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 3. januar 2008 #1 Skrevet 3. januar 2008 Er i uke 9 og hverken helsestasjon eller fastlegen vil ha meg inn før i uke 12. Synes de kunne satt opp en time til meg hvertfall,men...
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 3. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 3. januar 2008 Men hvis de skal sette opp time i uke 12 så kommer jeg ikke inn før i uke 15.16... Synes egentlig det var sent,men.
Makko med to små gutter Skrevet 3. januar 2008 #4 Skrevet 3. januar 2008 Jeg skal i uke 9... Første timen hun kunne sette meg opp på... Bestilte en uke før jul? -Skulle dit uansett, men nå skulle hun sette opp en dobbelt time.... -gleder meg
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 3. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 3. januar 2008 Hm...jaja.får bare vente da.Er jo egentlig ikke noe stress,har jo søkt fødeplasser. Bare rart at det er så forskjellig rundt omkring. Lykke til Makko:-)
Jannamor Skrevet 3. januar 2008 #6 Skrevet 3. januar 2008 Jeg har allerede vært to ganger, men jeg er psykisk syk, så har risikosvangerskap, så får masse ekstraoppfølging... skal bestille time til tidlig ultralyd snart, men ikke gjørt det enda. er 9+2 i dag
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 3. januar 2008 Forfatter #7 Skrevet 3. januar 2008 Var til UL i går,så vet at det står bra til med micro. Sånn sett er det ikke noe stress. Får ringe tilbake i uke 12 da.
NormaJean Skrevet 3. januar 2008 #8 Skrevet 3. januar 2008 jeg har time i morgen, er 7 uker. fikk den på mandag, så syns det gikk raskt. men samtidig vet jo kontordama at dette svangerskapet blir noe spesiellt for meg, så kanskje hun var snill og gav meg tidligere time? uansett fornøyd:)
mamma tiL 1stor+2små Skrevet 5. januar 2008 #9 Skrevet 5. januar 2008 Jeg var hos lege første gang i uke 6 og skal tilbake i uke 10.Så regner jeg med at jeg skal tilbake i uke ca uke 14 osv. Var på ul i uke 8 og skal tilbake i uke 12,da jeg skal ha nakkefoldescanning og så den ordinære rundt uke 18 da
Gjest Skrevet 5. januar 2008 #10 Skrevet 5. januar 2008 jeg fikk heller ikke time før uke 12. Det er ganske vanlig. mitt forrige svangerskap var jeg til legen uke 10 og jordmor uke 16
nussie Skrevet 5. januar 2008 #11 Skrevet 5. januar 2008 Jeg ringte denne uken her og bestilte første lege time,først sa hun at jeg kunne få time den 18,men så spurte hun samtidig om jeg syntes det var lenge til og da jeg spurte om det var mulig å få før,så sa hun ja at jeg kunne få den 8,til tirsdagen, så veldig fornøyd med det:) Rart det er så forskjell rundt om ja. Hun sa også at første legetime uansett skulle skje innen uke 12.
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 5. januar 2008 Forfatter #12 Skrevet 5. januar 2008 Jeg vet det er vanlig å vente til uke 12,men legekontoret jeg går til har 3-4 ukers ventetid så da synes jeg det ble litt sent å bestille time i uke 12. Hadde jo ikke blitt kontroll før i uke 15-16 da... Men var hos legen i går og da satt han opp time til meg. Skal dit 1. feb, i uke 13.Det er jo greit:-)
*mary had a little lamb Skrevet 7. januar 2008 #13 Skrevet 7. januar 2008 Hm. Jeg bare ringte til legekontoret og sa jeg ville bestille en time jeg. Hun spurte ikke hva det gjaldt en gang - bare om det hastet. Da sa jeg nei, det haster ikke så bare gi meg den første ledige timen til min fastlege. Da fikk jeg time en uke etter jeg ringte. Skal dit på torsdag. (legen min vt ikke at jeg er gravid en gang) Vet det er tidlig (jeg er 7+3 i dag) - men leste at man må ta blodprøver for å sjekke om man er resistent mot toxoplasmose og vi har to katter. i tillegg vil jeg sjekke om jeg er resistent mot listeria - hvis det så er det jo bare å spise alle de gode ostene etc. Blir også greit å få en bekreftelse på om alt fremdels er bra. Skal på tidlig UL neste tirdag da jeg har tatt ICSI.
Gjest Skrevet 7. januar 2008 #14 Skrevet 7. januar 2008 Synes det høres litt rart ut jeg da. For har ikke du prøvd en stund? Trodde man skulle få mer og tettere oppfølging da. Jeg hadde min første time npr jeg var vel 8 uker på vei, dette var visst normal praksis på dette legekontoret. Jeg ville ringt igjen.
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 8. januar 2008 Forfatter #15 Skrevet 8. januar 2008 Jeg fikk time da jeg var hos legen på fredag(pga hdepinen). Da satt han opp time til meg i uke 13. Man tar blodprøve for å se om man er gravid og får UL i uke 8 fra behandlingsstedet,ellers ikke noe mer oppfølging. Så er egentlig ferdig på Riksen nå. Leste et sted at de tar gyn undersøkelse på første kontroll-........?!? Det kan han bare drite i...!! Har vært oppe i den duste stolen nesten 10 ganger de siste mnd.... Er det rutine at alle må det?
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2008 #16 Skrevet 8. januar 2008 Fikk ikke time te legen før jeg er i uke 14 jeg da. Helt håpløst. Synes dette er alt for sent. Hadde ikke ledig før. hmmmm,,ja ja:)
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 8. januar 2008 Forfatter #17 Skrevet 8. januar 2008 Det var sent ja!Utrolig latterlig.Du kan jo bare skaffe deg en annen lege hvis du vil.
Gjest Skrevet 8. januar 2008 #18 Skrevet 8. januar 2008 Du må ikke ta GU hvis du ikke vil, tror ikke det er fast rutine.
Trulte76 Skrevet 9. januar 2008 #19 Skrevet 9. januar 2008 ring å si de skal bestille legetime den uka nå..så får du en dato i det minste..
Isaks mamma <3 Skrevet 9. januar 2008 #20 Skrevet 9. januar 2008 Det synes jeg hørtes kjemperart ut! Jeg fikk time med en gang jeg fant ut at jeg var gravid jeg. Det er jo masse man lurer på, og ikke minst ting legen kan informere om som man ikke vet ang kosthold og sånn. Også skal jeg på min andre time i mårra, og jeg er bare 9 uker på vei. Hadde blitt superstressa av å gå rundt i 12 uker og ikke få komme til legen...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå