mamma18juni08 Skrevet 25. desember 2007 #1 Skrevet 25. desember 2007 heisann..jeg venter nummer to den 18 juni..er nå i uke 16 å har fått ultralyd time den 31 januar..er ikke d litt seint?trodde ultralyden skulle være før uke 20 for å få best mulig resultat..er d noen som vet dette?er litt fortvilet!! bør jeg ringe å kreve time før?
Gjest Skrevet 25. desember 2007 #2 Skrevet 25. desember 2007 Du er 20+3 når du skal på UL, og det er forsåvidt ikke noe galt i det. Sannsynligvis har ikke sykehuset hatt mulighet til å ta deg inn tidligere, og det er kun snakk om 3 dager "for mye" i forhold til at man vanligvis tar UL mellom 16. og 20. uke. Tidspunktet er ikke fordi man skal få best mulig resultat, men fordi i mellom disse ukene er fostre likest i utvikling/størrelse. Så tre dager fra eller til spiller nok heller liten rolle. Det går nok fint!
mamma18juni08 Skrevet 25. desember 2007 Forfatter #3 Skrevet 25. desember 2007 oki d va bra..husker ikkje hvilken uke jeg va me nr 1.. takk for svar:)
Gjest mamma'n t go'gutten+junispire Skrevet 1. januar 2008 #4 Skrevet 1. januar 2008 Jeg fikk så seint som i slutten av uke 20 med nr 1 også viste det seg i følge UL-termin at jeg var i slutten av uke 21! Men det var i grunn like greit det, de ser jo mer jo større de er;) Nå skal jeg dagen før jeg er 17 uker..det synes jeg var veldig tidlig..redd det er for tidlig å se kjønnet..Men er 18 uker i følge legen da..selvom jeg veit jeg ikke har 4 ukers-syklus men 5-ukers..:-/
Baghwa Skrevet 2. januar 2008 #5 Skrevet 2. januar 2008 Heipådeg, trodde jeg også hadde fått veldig sen UL. Har termin som deg 18 juni - og skal på ultralyd 17 jan. Men skjønner jo nå at jeg har fått time ganske på rett tid. Så det var jo oppklarende for meg. Lykke til foresten
Ellie30 er høygravid:-) Skrevet 3. januar 2008 #6 Skrevet 3. januar 2008 Heisann! Jeg har også UL 17 januar og har termin 18 juni, så det er nok ikke så feil nei, enig med deg, oppklarende dette ja! Lykke til ja! Ellen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå