lillesøster skal bli storesøster Skrevet 22. desember 2007 #1 Skrevet 22. desember 2007 Har prøvd å lage fløtekarameller etter oppskrift på mekepakken: 3 dl tine kremfløte 250g sukker 100 g lys sirup 50g tine smør Bland alt i en tykkbunnet gryte. Rør godt helt til det begynner å koke. Skru ned varmen og la massen småkoke i 45-60 min. Du kan teste om massen er ferdig ved å helle en teskje av den i kaldt vann. Vannet skal forbli klart og karamell klumpen skal kunne formes til en kule. Hell i oljesmurte former og avkjøl i romtemperatur. Del deretter opp i passe biter. Jeg har prøvd å lage disse 2 ganger med samme resultat, det blir ikke stivt. Jeg har brukt melange margarin i stedet for smør. Kan dette ha noen betydning? Første gang hellte jeg deet i former når jeg trodde det var ferdig,men det stivnet ikke engang etter 3 døgn i kjøleskap. Nå har "andre gangen" kokt i 1,5 time, men blir enda ikke til en klump når jeg har en sje med det i et glass kaldt vann. Er det noen som har prøvd å lage disse eller har en megagod oppskrift på karameller? disse er jo bare nyydelige, bare synd de må spises med sje;)
Blue Lady Skrevet 22. desember 2007 #2 Skrevet 22. desember 2007 Synes det var for mye fløte i forhold til sukker og sirup. Min oppskrift er sånn: 2 dl kremfløte 3 dl sukker 1 dl sirup 100 g smør (bruker melange jeg) og de lages på samme måte som din oppskrift. Det beste er å koke i alluminiumskjele, den er tykkbunnet! bruker å koke de i ca 35 min. De blir ALLTID harde!
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 22. desember 2007 Forfatter #3 Skrevet 22. desember 2007 tusen takk:) da er det vel bare å starte på 3dje forsøket.
Blue Lady Skrevet 22. desember 2007 #4 Skrevet 22. desember 2007 jeg heller de forresten ikke i former, men på et stekebrett eller en ildfast form som jeg har smurt med olje/smør/formfett
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 22. desember 2007 Forfatter #5 Skrevet 22. desember 2007 gjorde jeg og.
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 22. desember 2007 Forfatter #6 Skrevet 22. desember 2007 men hvorfor er det best å koke i aluminiums kjele? brukte en sånn sort med sånn teflon belegg i. Kan det ha noe å si?
Blue Lady Skrevet 22. desember 2007 #7 Skrevet 22. desember 2007 Vet ikke helt, men alluminium er tykkbunnet hvertfall. Har hatt problemer med karamellene når jeg brukte en stålkjele en gang, men det var også en annen oppskrift så det kan ha vært det også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå