Gå til innhold

Solarium


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann!

Lurer på om noen har tanker rundt graviditet og solarium.

Spurte en lege en gang som svarte at det var OK, bare man ikke lå for lenge eller ble for varm. Babyen kan ikke kvitte seg med varme ved å svette slik som oss ol.

 

Har noen hørt noe annet?

 

Er i uke 18 og vil gjerne få litt farge i fjeset til jul :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er visst ikke farlig å ta solarium, men du burde være obs på at det er mye lettere å få pigmentflekker når man er gravid. Disse forsvinner ikke når graviditeten er over.

 

Jeg velger å stå over, bruker heller selvbruning =)

Skrevet

Jeg har også både hørt og lest at solarium ikke skader fosteret... Solastrålene trenger ikke så langt inn rett og slett... Mange bor eller reiser jo til syden å soler seg også.. er bare at strålene er mer konsertrerte i solarium.. er ikke andre typer stråler enn i sola ute..

Men man må gjerne ha på godt med vifte slik at man ikke nødvenigvis blir så overopphetet.. Jeg skal også ta et par soltimer før jula.. Er vel mer blåhvit i huden..og da føler jeg meg ikke vel! ;O) God jul!

Skrevet

Solarium skal være greit så leneg du ikke blir for varm! Er du redd for å få misfargede strekkmerker eller pigmentflekker på magen kan du jo bare dekke magen til :) Er vel de færreste som sprader rundt med magen bar i desember..

Skrevet

Pigmentflekker som følge av solarium kommer ikke bare på magen, man kan få dem hvor som helst på kroppen.

Jeg har en veninne som fikk 2 store pigmentflekker som følge av solarium i graviditet, den ene var på armen og den andre på det ene brystet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...