Gå til innhold

Elida!


Anbefalte innlegg

Blir det en jente har vi bestemt oss for at hun skal hete Elida. Min kjære bestemor heter Eli og jeg har alltid hatt lyst til å kalle barnet mitt opp etter henne. Så har tilfeldighetenes spill gjort det slik at min samboers mor heter det samme, Eli. Mamman min heter Lisa og min samboers bestemor Elida. Dette blir skikkelig oppkalling! Eneste negative er at over 500 stk heter Elida, men det får bære eller briste. Hvis det blir en gutt blir det sannsynligvis Elias, selvom det er veldig (kanskje altfor?!) vanlig. Hva synes dere om Elida??

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/136273119-elida/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Annonse

Hei hei Hi=)

 

Pent navn=) Ville helt klart gått for det, om jeg var deg=) Om vi får gutt blir det Elias, jente noe på E, det også.. Elias har jeg likt veldig lenge, så da får det bare være at det er poppis nå..bryr meg ikke om det!!! =)

Gå for Elida dere! Oppkalling og pent navn, så.. klart en vinner=)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/136273119-elida/#findComment-136274850
Del på andre sider

Elida er veldig fint, og så bra at dere får oppkalt flere i slengen da! Tenker overhodet ikke på en skravlekjerring når jeg hører det navnet, synes det er ganske elegant, faktisk! Jeg vet om et par små jenter som heter det.

 

Elias er også veldig fint selv om det er vanlig nå. Det har lange røtter i Norge, og virker derfor ikke like krampeaktig som en del andre poppisnavn.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/136273119-elida/#findComment-136275687
Del på andre sider

Jeg forelsket meg i navnet Elida for over 10 år siden da jeg møtte ei jente som het det, og som i tillegg var hyggelig og pen med langt mørkt hår :-) Hadde aldri hørt navnet før - og synes fortsatt det er flott. Ikke mange småjenter som heter det heller, bare 50 som fikk navnet i fjor. Gå for det! Elias er også koselig, selv om det er litt vel vanlig. Hva med Elian, Eliah eller Eliot i stedet?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/136273119-elida/#findComment-136313100
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...