Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann! Er ny her. Har vært prøver i to år, og er nettopp blitt henvist for IVF/ICSI. Venter spent på svar! Årsaken er dårlige svømmere hos samboer. Noen som kan fortelle meg litt om hvordan man gjør med alle timene og undersøkelsene (blodprøver/UL) osv i et forsøk, når man bor litt langt unna behandlingsstedet? Må man alltid reise til sykehuset, eller kan man ta f.eks UL for å sjekke str på egg hos egen gynekolog? Regner med at det blir en del fravær fra jobben fremover.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da er vi to i samme båt!

Vi har også prøvd i to år, og er i gang med første IVF/ICSI-forsøk nå, pga sambos dårlige svømmere.

 

Vi skal gjøre det privat i Trondheim, men bor ca 4 timer unna. Alle blodprøver og UL tar jeg hos egen lege/gyn, så det går veldig greit. Skal til Trondheim i 3 dager nå til uka i forbindelse med uttak+innsetting.

 

Veit ikke hvor dere er henvist, men de fleste jeg har hørt om lar oss langveisfarende ta mest mulig prøver og undersøkelser hos lokal lege/sykehus.

 

Lykke til iallefall!!

Skrevet

Tusen takk for fint svar! Vi er henvist til Rikshospitalet. Var redd jeg nærmest måtte flytte til Oslo under forsøkene!

 

Lykke til!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...