Anonym bruker Skrevet 28. november 2007 #1 Skrevet 28. november 2007 Noen her som har gått på di tablettene og sluttet? Jeg har gått på disse tablettene i 6 måneder etter at jeg fikk en fødselsdepresjon. Føler meg nå så bra at i dag har jeg startet nedtrapping,. Er spent på hvordan dette går og lurer på om noen har noen erfaringer å dele med med meg
Anonym bruker Skrevet 28. november 2007 #2 Skrevet 28. november 2007 Jeg har ikke gått på de og sluttet, men jeg har gått på noen andre tabletter og sluttet. Det gikk kjempefint, jeg gikk MER enn 6mnd, jeg følte meg også fin etter 6 mnd, men legen anbefalte å gå litt til, så jeg gikk tilsammen i nesten 1 år. Jeg følte meg etterhvert så fin at jeg GLEMTE å ta tablettene.. Det abre er at jeg IKKE tok kontakt med psykolog (noe i oppveksten som kom sterkt tilbake da jeg fikk fødselsdepresjonene, og for å bli ferdig med den saken for godt og komme meg videre trengte jeg psykolog)..men nei.. Det fikk jeg tilbake i ansiktet, da jeg ble litt syk her for litt siden..ble jeg fysisk og psykisk utslitt så jeg går nå på cipralex for å kunne få sortert tankene.. og DENNE gangen skal jeg til psykolog, da slipper jeg å oppleve nedturen mer.. Før gikk jeg på seroxat/paroxetin, men ifølge en lege på volvat var de tablettene ikke bra i det hele tatt og var oppgitt på hvorfor legen min gav meg de og ikke cipralex.. Men jeg tror at dette vil gå bra jeg Du må bare kjenne godt etter
Gjest Skrevet 28. november 2007 #3 Skrevet 28. november 2007 Jeg gikk på de før svangerskapet. Kuttet de ut når jeg fikk positiv test. Men en burde visst ikke kutte de ut uten oppfølging av lege. Dessuten burde man trappe ned. Jeg håper at du går jevnlig hos legen, og at han gjør jobben sin bra. Med meg har det gått utrolig bra!
Heidi30 Skrevet 12. desember 2007 #4 Skrevet 12. desember 2007 Hei! jeg har trappet de ned over flere måneder. Kuttet de helt ut 1 november nå og har siden ikke tatt noe. Går bra enda. Er stolt av det. Men fikk en del bivirkninger av de tablettene jeg.....æsj..... HÅper jeg klarer meg uten resten av livet !
*Super*Mamman* Skrevet 12. desember 2007 #5 Skrevet 12. desember 2007 Jeg har gått på disse tbl. Gikk på dem i 6 mnda, så ble jeg gravid. Sluttet da på dagen ( vet at man ikke skal det, men ville forsøke), og det gikk kjempefint. ..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå