Gå til innhold

Hva synes dere om dette jentenavnet


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg synes Frøya er et hestenavn.

Skrevet

Greit nok - ikke kjempefint. Hva med noe annet foran Helene?

 

 

Skrevet

Frøya er et sterkt og flott navn som står allerbest alene. :-)

Skrevet

Noen forslag til et annet navn før Helene eller Helen

 

Hva med:

 

Nora Helen

Marie Helene

Sol Helene

Skrevet

Ikke så glad i Frøya - synes det er litt pompøst og tungt faktisk. Er heller ingen tilhenger av å sette sammen navn fra helt ulike navntradisjoner (norrønt og gresk her) - det blir så stilkrasj synes jeg. Helene er dessuten fint nok i seg selv.

Skrevet

Synes begge er ok navn, men passer dårlig sammen fordi det er totalt forskjellige navn (helt ulik opprinnelse). Man må selvfølgelig ikke bruke to navn av akkurat samme opprinnelse, men norrøne navn fungerer stort sett dårlig med navn som opprinnelig er utenladske.

Skrevet

Helene er fint, må desverre si at Frøya er et av de styggeste navna jeg vet om. Likte ikke kombinasjonen heller, selv om det gikk greit å si navna sammen.

Skrevet

Dårlig kombinasjon syntes jeg da...Frøya kan fint stå alene...

Skrevet

synes at kombinasjonen av to så forskjellige navn virker veldig tilfeldig og kunnskapsløs... Ville ha valgt et av dem og holdt meg til det, menmen, er jo smak og behag da;-)

Skrevet

Liker ikke Frøya så godt.

Hva med Johanna Helene eller bare Helena?

Ingrid Helene?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...