Gå til innhold

Jeg får ikke svangerskapskontroll!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå er jeg i 12. uke, og jeg har enda ikke kommet til! Har ikke fått time engang. De sier jeg kan få en time i løpet av desember. Prøvde å ringe Volvat, men der kunne jeg ikke få time før januar. Jeg trenger bare å snakke med noen. Ringte for å få time når jeg var i 5. uke. Fikk en time, men den ble avlyst pga sykdom. Da har vel de gjort det de trenger å gjøre. I resten av verden må man jobbe overtid hvis man ikke blir ferdig med jobben før kl 16.00

 

Skal få ta blodprøve å levere urinprøve hos fastlegen min i slutten av uken, men får ikke snakke med ham, for han er egentlig fullbooket for alt annet enn akutte tilfeller frem til 11. desember. Trodde man hadde rett på svangerskapskontroll, men det er visst feil.

Videoannonse
Annonse
Gjest Bjørnen Collargol*gravid*
Skrevet

Du kan ikke ta kontakt med jordmor der du bor og få svangerskapskontrollen der da?

Synes det er helt uhørt at du ikke får time før uti desember.... Hva med evt å ringe og bestille en akuttime da?

Skrevet

Huff, det hørtes ikke noe særlig ut. Hva med å bytte fastlege. Antar du bor i Oslo siden du skriver om Volvat. Min heter Dagfinn Aarskog og holder til på Colosseumklinikken på Majorstua. Han er en drøm. Jeg ville gått til en annen..

Skrevet

Heilt uhøyrt at du ikkje får sleppe til på kontroll!

Kan anbefale min fastlege i Bergen, som eg er veldig fornøgd med. Han heiter Eirik Handal og jobbar på Danmarksplass legesenter.

 

Skrevet

Høres veldig rart ut syns jeg... hvis du bor i oslo eller i det omr kan jeg anbefale min lege på bislett. Asle Johansen ved bislett legesenter. Han har det travelt men klarer alltid å finne tid likevel, de er veldig flinke på det legekontoret.

Skrevet

Ring helsestasjonen der du bor - så får du time hos jordmor for svangerskapskontroll. Det er nesten bedre og mer utfyllende enn å gå til en fastlege som knappest har vært borti gravide. Jordmødre har veldig flott oppfølging på svangerskap. SÅ det anbefales til alle å bruke helsestasjonen til svangerskapskotroll

Skrevet

Får ikke jordmor time før uke 16 jeg.. så da får jeg vel ikke ultralyd før leeenge etter det som er normalt!

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...