Gjest Skrevet 17. november 2007 #1 Skrevet 17. november 2007 Noen som har fint jule servise? Jeg skal ha mitt første juleselskap i år, og må skaffe meg kaffeservise med julemønster. Noen som vet om sider på nettet hvor jeg kan myse litt?
Gjest Skrevet 17. november 2007 #2 Skrevet 17. november 2007 Ingen som har juleservise? Det har jeg vanskelig med å forstå Kikket litt på magnor sin God jul servise, den var veldig fin syns jeg. Men det er litt kjipt å gå ut med over 2000 kr nå rett før jul... Jeg vil gjerne ha til 12 personer, men jeg kan nøyje meg med 8 nå til jul også kan jeg kjøpe resten en annen gang. Men kanskje dere vet om noen som er billigere?
Gjest Skrevet 17. november 2007 #3 Skrevet 17. november 2007 Magnor har mye flott. Har ikke sett akkurat juleserien deres. Jeg har tre jeg. Alle fra Porsgrund Porselen. Et middagsservice, grøtservice og et kaffeservice. Grøt og middagsservicet er de fineste synes jeg. Middag er hvite tallerker med blå kant med nisser og julepynt etc på og gull ytterst, i midten på tallerkenene er det en stor nisse, denne er håndmalt og forskjellig på alle tallerkner og skal gjenspeile nisser fra hele landet. Grøtservicet er hvitt med smånisser og en "furukant" rundt hele ca 2 cm fra kanten. Kaffeserviset er i samme sjanger, muligens samme serie som grøtserviset. Tror når jeg tenker meg om jeg har til grøt i det blå også. Får jo stadig noe i gaver av min snille bestemor, så jeg mister litt kontrollen på hva jeg har:p Jeg har til 12 i alt, men så har jeg også stor familie.
Gjest Skrevet 17. november 2007 #4 Skrevet 17. november 2007 Så heldig du er da! Jeg har også tenkt på å ønske meg i julegaver dersom jeg ikke kjøper selv nå før jul. Gøy å ha noe spesielt til jul, ikke bare det kjedelige jeg bruke ri vanlige selskap.
Gjest Skrevet 17. november 2007 #5 Skrevet 17. november 2007 Jeg er knallfornøyd med å ha de servisene. I tillegg til disse har jeg også bondeserviset til Porsgrunn og et til som er så dyrt at jeg ikke vet hva det heter engang:p (jeg har arvet de to sistnevnte) Selv omd et opptar litt plass så er det veldig ålreit å ha, og man setter jo en liten spiss på måltidet når man har gjester og drar frem finserviset. Men dersom du har råd til å handle deg magnor nå, gjør det. Du kan jo avtale med mannen i huset feks at han spytter inn noen kroner så er det julegave fra deg til deg selv, eller fra dere til dere, alt etter hva som passer:) Det er jo strengt tatt en investering:) Et annet tips er å høre med feks besteforeldre eller foreldre om de har et juleservise? Det kan jo hende du har ei bestemor eller en bestefar som har noe stående på loftet?!
Gjest Skrevet 17. november 2007 #6 Skrevet 17. november 2007 Gode tips! Dette har je gikke tenkt på Å så gøy det hadde vært med et gammelt juleservise, jeg eeeeelskeeeer gamle ting!
Gjest Skrevet 17. november 2007 #7 Skrevet 17. november 2007 Kjøpte til foreldra mine på NARVESEN!?! jeg... De har det på porselenshuset også da, vet ikke merket, men er sånn som kommer 2 kopper og 2 tallerken hvert år. I fjor kom nr 11 og 12 da så vet ikke om de begynner med nytt eller om det kommer nye i år... Er krus og tallerken med forskjellige "gode, gamle" nissemotiv på
nickoline og supermann Skrevet 17. november 2007 #8 Skrevet 17. november 2007 jeg synes porsgrund sitt bondeservise passer fint til jul. men er et all around servise egentlig
Gjest Skrevet 17. november 2007 #9 Skrevet 17. november 2007 Bondeservicet har jo julefarger i så måte, men er enig med at det ikke er noe rent juleservice. Det brukes mest til påskelammet her;)
Gjest Skrevet 17. november 2007 #10 Skrevet 17. november 2007 Synes juleservise til royal copenhagen er helt nydelig Et tips er å kun kjøpe serveringsboller o.l. i dyrt servise og ha tallerkener, kopper og resten i et vanlig hvitt servise.
M@mm@ til mine barn Skrevet 17. november 2007 #11 Skrevet 17. november 2007 For meg er juleservice... det disneyjuleservice en kan abbonere på. Men så elsker jeg Donald og vennene hans og da. Og julen skal jo være koselig, barnslig og gøy.
ღhælgelainnღ Skrevet 17. november 2007 #12 Skrevet 17. november 2007 De har faktisk et søtt juleservice på Nille, både middags - og kaffeservise. Koster ikke all verden heller. Så hvis en ikke har lyst til å bruke en formue på det, så går det an likevel..
PrettyPink Skrevet 17. november 2007 #13 Skrevet 17. november 2007 Rema1000 har juleservicet tror jeg. Jeg har køpt mitt på skeidar. det heter Vinternatt men det tror jeg har gått ut. De pleier å ha juleserviset der. Da får du tak i alle mulige ting. Jeg har komplett med middag, kaffe, glass +++ Rydder vekk alt jeg har av vanlig servicet til 1. desember og rydder inn alt juleserivset. Gleder meg. !!!!
Sebra Skrevet 17. november 2007 #14 Skrevet 17. november 2007 Hei har dere sett dette http://www.firkloveren.no/templates/PPage.aspx?id=8984
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå