Emilia og lille Oliver:-) Skrevet 16. november 2007 #1 Skrevet 16. november 2007 Skal selvsagt hoppe over vinen, men hvilke oster er det jeg ikke kan spise. Vil ikke si noe om graviditeten så kan liksom ikke spørre ho som lager maten. Men hvis noen kan gi meg navn på de ostene jeg ikke kan ha så blir jeg veeeldig glad.
millymolly&mini Skrevet 16. november 2007 #2 Skrevet 16. november 2007 Sjekk www.matportalen.no. Men tror ikke du skal spise blåmuggost eller brie. Du kan spise gulost og tine kremoster, også hvitløkosten "le reoule"- den er pastiurisert. Med vin, så ville jeg ha tatt med meg en alkohol fri rødvin eller kjørt til venninnen din. Ikke si at du går på pencilin, antibiotikakur -da spør alle om du er gravid. Lykke til og kos deg:))
blond og blid straks fødeklar Skrevet 16. november 2007 #3 Skrevet 16. november 2007 Brie som er laget av pasturisert ost kan man spise, så lenge man holder seg innenfor holdbarhetsdato.
*bubbs* Skrevet 16. november 2007 #4 Skrevet 16. november 2007 svigerfaren min som jobber på mattilsynet sa rett ut i luften (før jeg visste at jeg var gravid) at ingen gravide burde spise brie og camambert... Holder meg på den sikre siden jeg fra nå av... (vi satt og spiste ost da han sa dette.. hehe..)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå