Gjest Skrevet 16. november 2007 #1 Skrevet 16. november 2007 Da er han endelig her, vakre prinsen vår. Og mor og far er helt fortapt... En stor gutt som forventet; 4.340 kg, 52 cm og 38 i hodeomkrets (AU!!) Han kom til verden på søndag (for en flott farsdagsgave!) kl 15, 6 timer etter at vi ankom sykehuset så det var rask og intens førstegangsfødsel. Våknet søndag morgen med at riene haglet på. Det var ikke noe system på de. Alt fra 3 - 10 min imellom hver og jammen ikke noe slappavtid innimellom heller syns jeg. Og sånn var jo ikke "oppskriften" jeg hadde lest om! De skulle jo komme regelmessig også skulle jeg ha nogenlunde smertefrie pauser imellom! Nix! Ringte Ullevål, men der var det fullt så de ordnet oss plass på Bærum. "Samme hvor, vi må dra NÅ!" tenkte jeg. Skjønte at vi hadde "dårlig" tid. Da vi kom inn hadde jeg 8 cm åpning! Jordmor fikk det travelt; "Oi, her må vi bare gjøre klar en fødestue med en gang!" sa hun Fødselen var sabla intens syns jeg, men det gikk jo fint. Supte i meg den lystgassen jeg greide, men da pressriene startet fikk jeg ikke mer. Vi måtte ha litt hjelp av vakuum på slutten for jeg hadde ikke sterke nok pressrier og hodet var så stort. Det ble litt drama på slutten for han skle inn igjen etter hver pressri. Og med to leger og tre jordmødre som halte og dro og lå over magen min ble det litt mye for mannen min stakkar. Han ble ganske redd. Merkelig nok hadde jeg hele tiden tillit til at dette skulle gå bra. Og det gjorde det jo også. Han måtte bare inn på et annet rom for å få oksygen med en gang, men de kom med han 10 min senere. Merkelig nok var jeg ikke bekymret. Jeg visste at dette hadde gått fint Å få ham på brystet var helt fantastisk og han fikk litt av begge bryst med en gang. Vi reiste hjem etter to døgn og det er så godt å være hjemme. Ammingen går fint og jeg flommer over av FLØTE! Så nå har vi en ny sjef i huset som bestemmer når det skal soves, våkes, spises osv... Men han er selvsagt verdens vakreste og pappa'n og jeg er verdens lykkeligste Takk for tiden her inne sammen med dere alle og lykke til til dere som venter.
yasumi Skrevet 16. november 2007 #2 Skrevet 16. november 2007 Gratulere så masse, ser du også hadde en kort fødsel med lite hvile mellom riene slik som meg. Hodet på min gutt var 33 cm, så der hadde du en verre jobb enn meg, ikke rart det ble både vakum og haling. Så bra det gikk fint til slutt, lykke til videre!
Dolly Duck Skrevet 16. november 2007 #3 Skrevet 16. november 2007 Skikkelig fødeboom her inne nå! Kjempespennende! Gratulerer masse, tipper det er deilig at det er over og dere kan nyte vidunderet! Kos dere masse i heime fremover! =D
jenkas69 Skrevet 16. november 2007 #4 Skrevet 16. november 2007 Gratulerer med lille knerten! Høres helt fantastisk ut å endelig ha kommet hjem med skjønn baby. All mulig lykke på ferden videre for dere alle tre!
Fryda Skrevet 16. november 2007 #5 Skrevet 16. november 2007 Gratulerer med lille prinsen Har litt angst for å få en stor baby, så det var litt "godt" å lese om din fødsels opplevelse. Så deilig at dere alle har det fint nå.
Gjest Skrevet 16. november 2007 #6 Skrevet 16. november 2007 Gratulerer så mye! og all lykke fremover,det blir mye kos!!
snikers Skrevet 16. november 2007 #7 Skrevet 16. november 2007 Gratulerer med gutten.Dere må ha en deilig tid fremmover.Kos dere masse.
mamamimmi Skrevet 17. november 2007 #9 Skrevet 17. november 2007 Gratulerer Ella på smella med familie! Deilig å höre at alt gikk fint. Nå er det bara å surfe videre på kosebölgene.. Klemmer
evius fikk junigutt Skrevet 18. november 2007 #10 Skrevet 18. november 2007 Gratulerer kjempemasse med den lille,store prinsen deres!!! Så flink du har vært!! Ønsker dere masse lykke til og kos dere nå i barseltiden!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå