Tomine29-Høygravid:-) Skrevet 14. november 2007 #1 Skrevet 14. november 2007 Ifølge legen min er jeg nå 8+5, men i følge svangerskapskalenderen og her inne, er jeg 9+5. Blir ikke helt klok på dette jeg:-) legen snakket noe om at det begynte med uke 0 og ikke uke 1, men terminen er jo den samme. noen som kan hjelpe? :-)
Anonym bruker Skrevet 15. november 2007 #2 Skrevet 15. november 2007 Har noe av det samme problemet selv for jeg får ikke det til å stemme det som jeg får oppgitt her. Så jeg tror rett og slett at det er best å høre på legen din jeg.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2007 #3 Skrevet 15. november 2007 Her inne snakkes det om hvilken uke du har begynt på, det vil si at når du har kommet til uke 8 + 5 så har du begynt på uke 9, du skal ikke plusse på dager ;-) Forstod du det? Klem
Anonym bruker Skrevet 15. november 2007 #4 Skrevet 15. november 2007 kan ha noe med mestruasjonsyklusen din å gjøre, det sammenmed meg er en uke lenger her inne. Jeg har sen syklus som er på 35 dager å da blir ikke denne måten å regne på riktig. Du finner andre sider hvor du kan skrive hvor lang syklus du har, første dag av siste mens så regner den ut riktig.
dulille junivenn Skrevet 16. november 2007 #5 Skrevet 16. november 2007 Dersom dere går inn på terminberegningen her inne- taster inn siste dag i forrige mens, og deretter trykker på linken under hvor det står "les mer om terminberegning" vil dere kunne legge inn mer informasjon- blant annet dette med lengden på sykluser. Dere vil da se at terminen blir annerledes om dere har lengre sykluser enn 28 dager. Slik blir det for meg iallefall. Regner jeg direkte får jeg tidligere termin enn om jeg legger inn informasjon om sykluslengde osv. Håper dette kunne være litt til nytte
KjetilSiPia Skrevet 16. november 2007 #6 Skrevet 16. november 2007 hm, har det så mye å si egentlig? hovedsaken e jo at terminen blir det samme, menne 8+5 virker mere logisk altså...
Gjest Skrevet 16. november 2007 #7 Skrevet 16. november 2007 Jeg tror du missforstår svangerskaps kalenderen her inne. Her oppererer de med den uken du har begynt på, skal ikke legge til dager på uke nummeret. Når du er i 8+5, så har du startet på 9 uke, ikke 9+5, da blir det feil! Problemet er at det er snakk om to forskjellige måter å tenke på, men slutt resultatet blir det samme. Håper dette var klargjørende ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå