Gå til innhold

Emmaljunga City Cross vs Teutonia Mistral?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hmmm, ja jeg har mistral men har ikke hatt city cross. Grunnen til at jeg valgte teutonia var i grunnen at jeg fikk den billigere enn city cross. Siden jeg ikke har hatt begge er jeg ikke sikker på forskjellen. Men mitt råd til deg er i alle fall å velge lufthjul om du går for mistralen da jeg har punkteringsfrie og det skulle ikke mange ganger inn og ut av bilen før det var bulker som gjorde at kjøre comforten ble heller dårlig. Gikk å klagde og fikk nye lufthjul. En drøm i forhold!!! Jeg er veldig fornøyd med teutonia'en men synes kanskje city crossen ser bedre ut. Dessuten har den MYE bedre kurv under!

har city crossen, og er kjempefornøyd!! Har hatt den i ett år, og trillet mye. Hjulene er luftkanalhjul (punkteringsfrie), og synes de er brede og gode å trille med. Ingen risting, og den kjører på over alt:-) Luftkanalhjulene på teutonia feks er helt anderledes, mye hardere på en måte:-) City crossen kommer frem over alt, og den er lett i forhold til at det er en 4-hjuling. Dessuten er kalesjen lun og god, og den er høy på sidene av sittedelen. Kan anbefale vogna:-)

Takk for svar =:) Har nå studert deltajer på disse to vognene,er rimelig like. Kan en snu håndtaket på citycross? Enig i at citycross ser litt bedre ut en teutonia, men dersom det er stor prisforskjell går jeg for teutonia ( 5400 kr) Noen som vet pris på citycross med mykbag + fottrekk?

nei kan ikke snu håndtaket på citycrossen, men kan snu sittedelen. Husker ikke helt nøyaktig pris på vogna men mener det er ca 5200, mykbag 1195, fottrekk 350 for tykt trekk som matcher vogna, og 150 for tynt svart trekk. Mn mykbagen har jo "lokk" da, så du trenger ikke fottrekket før du starter med sportsdelen.

 

Lykke til med valget!!:-)

Om du har bestemt deg for teutonia, ta en titt på denne siden. Her får du kjøpt teutoniavogner og tilbehør til en mye lavere pris enn i norge. De leverer på døra i Norge. Jeg har selv kjøpt en mistral S med softbag m/allergimadrass, insekt/regn/stormtrekk,parasoll, stelleveske, håndbrems, Maxicosi bilsete, base til bilsete og adapter til å feste på understellet på vogna ALT DETTE FOR NOK 8500,- inkl.frakt og moms.

www.pingpong.online.com

  • 2 måneder senere...

Annonse

Jeg har Emmaljunga cerox 360 og er kjempefornøyd. To vendbare hjul foran. Det stod lenge mellom de to du tenker på. Jeg er kjempeglad jeg valgte Emmaljunga. Når du har kjørt med vendbare hjul en gang bytter du aldri til noe annet 3hjuling har jeg sett noen ha problemer med. Cerox360 har det meste. Brukes med City bag eller softbag.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...