Gå til innhold

Skitur med mage??


Anbefalte innlegg

Hei! Jeg og kjæresten min skal på skitur til alpene da jeg er omkring uke 22-24. Er jeg helt riv ruskende gal hvis jeg tror det kan gå greit å stå på slalom da? Skal selvfølgelig være mer forsiktig og kjøre " danske stilen".. Tenker litt sånn at hvis jeg faller så har jeg i utgangspunktet ikke høy fart og tryner ikke direkte paddeflad på magen. Det er jo uansett ikke mulig å sikre seg helt for fall eller å dette i hverdagen heller. Tenker på en glatt vinterdag i norge.. lett å skli da! noen med erfaring? er i utgangspuktet slank og magen er helt flat enda (uke 13)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/10884554-skitur-med-mage/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Du kan lese hva de skriver på trimguiden om ski: http://www.barnimagen.com/felles/guider/trimguiden/trening_for_gravide/skig_ing_og_graviditet

 

Jeg er kanskje litt mer skeptisk selv, men håper jeg kommer meg ut på langrenn når bare snøen kommer! (Og skidressen passer ha-ha).

De skriver jo at snowboard er greit, så lenge du ikke gjør c-momenter og sprell.. så ingen advarsel direkte. Det er sikkert også individuelt hva vi orker og tør, og ikke minst hvilket utgangspunkt (nivå) vi er på.

 

Du bør forresten tenke på at maven din sannsynligvis har begynt å vises i uke 22 (jeg var flat til ca uke 16, og nå i 18-19 er den tydelig gravid). Den ville ikke hemmet meg fra å stå på ski akkurat, men den vil vokse fram til uke 22-24:-)

Dessuten risiko for å falle kan du ikke 100% selv styre. Det kan komme tullinger bak uten kotroll som regelrett kjører deg ned. Dette vet du sikkert veldig godt.

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/10884554-skitur-med-mage/#findComment-10904767
Del på andre sider

  • 2 uker senere...

Det er vel bare å være forsiktig og ikke kjøre for nærme små, gale, britiske skiskolebarn... Jeg hadde ikke noe særlig mage i uke 22, eller jeg innbilte meg selvsagt at jeg hadde, men ingen kunne se det, så viss du er heldig så har du heller ikke det og da bør det vel gå greit.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/10884554-skitur-med-mage/#findComment-11031321
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...