mamma mania Skrevet 24. oktober 2007 #1 Skrevet 24. oktober 2007 Har for lite melk til min lille engel. Var å veide han på mandag,og han har ikke gått opp så mye som han burde i forhold til lengden. Fikk nesespray av legen og beskjed om å gå hjem å pumpe for å øke produksjonen. Men får bare ut 20 ml på begge bryst til sammen! Og må ta pauser hele tida for å få ut noen dråper. Skikkelig frustrerende. Har prøvd med varme kluter og har god tid å ro rundt meg,ungen sover ved siden av meg og alt ligger til rette for at jeg skal få det til,men det gjør jeg ikke! Vet ikke hva jeg skal gjøre,vil amme,vil ikke gi erstatning
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2007 #2 Skrevet 24. oktober 2007 Hva slags pumpe har du? Jeg slet med det samme for to år siden, hadde da pumpe fra AVENT. Fikk ikke utdrivningsrefleksen igang, og det kom bare litt mel. Så lånte jeg en elektrisk pumpe på helsestasjonen, og det var noe annet!! Fikk ut gode melkeslumper da!! Masse lykke til, men ikke slit deg ut!!
mamma mania Skrevet 24. oktober 2007 Forfatter #3 Skrevet 24. oktober 2007 Takk for svar Jeg har den manuelle fra Avent. De har ikke pumpe på helsestasjonen som jeg kan låne dessverre.
trollet66 Skrevet 24. oktober 2007 #4 Skrevet 24. oktober 2007 Hør med apotek, bandagist eller ammehjelpen for å få leiet en pumpe i en uke eller to, bare for å bli fortrolig med pumping og produksjon. Dobbelpumping stimulerer bedre og øker produksjonen fortere. Når du har brukt en elektrisk dobbelpumpe en stund, vil du også få det helt greit til med Avent sin manuelle. Jeg bruker elektrisk hjemme og avente sin når jeg ikke er hjemme, fungerer så greit så!!!!
Gjest Skrevet 24. oktober 2007 #5 Skrevet 24. oktober 2007 Den manuelle fra avent er vanskelig (synes jeg og mange jeg kjenner). Hadde mye større suksess med medela elektrisk ammepumpe. Hør om du kan leie/låne fra apotek/sykehus/hs, eller om du virkelig vil gå inn for pumpingen, kjøp en selv (koster 1000,-) Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2007 #6 Skrevet 24. oktober 2007 Hvor ofte legger du barnet til brystet?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå