Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2007 #1 Skrevet 22. oktober 2007 hei alle sammen jeg sliter med å få tak i en lege som kan hjelpe meg med alle testene angående min planlagte inseminasjon.. om jeg lykkes å finne noen som kan hjelpe meg, kan jeg da ta hepatitt b og c og hormonblodprøvene f.eks om en måned når jeg planlegger inseminasjon i ca. februar? og hvilke hormonblodprøver skal jeg be om? de skal taes på dag 3 og 7 i cyclus de? har skrevet mail til nordica, men får ikke svar. er [email protected] rett adresse?
ElleL Skrevet 23. oktober 2007 #2 Skrevet 23. oktober 2007 Hei, Jeg fikk gynekologen min til å gi meg en henvisning til alle prøvene og gikk deretter til prøvetakning på Rikshospitalet på dag 3 og 21 (7 dager etter eggløsning) av syklus. Det eneste de krever er at du har svarene før inseminasjon. Lykke til.
solsikke73 Skrevet 23. oktober 2007 #3 Skrevet 23. oktober 2007 Jeg fikk også hjelp til testene, hormonene og kjønnssykdommene hos gynikologen. Man trenger ikke å ta begge hormon-testene i samme syklus. Beregn noen uker på å få time hos gynikologen og tid til at prøvene blir analysert. Testene for kjønnssykdommene kan ikke være mer enn ett år gamle, så det er ingen vits i å teste alt for tidelig (desverre er det ikke suksess i første forsøk for alle, sukk......). Lykke til med planene
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2007 #4 Skrevet 24. oktober 2007 jeg tror jeg tok testene i mars 07, så om jeg drar til nordica i jan7feb rekker jeg det akkurat. visste ikke at de ikke kunne være mer enn 1 år gamle, men takk for opplysningen fikk mail fra nordica, de sier at jeg ikke trenger hormonprøvene siden jeg har så regelmessig menstrasjon.. så da mangler jeg bare hepatitt b og c, som er blodprøver? og ultralydscanning på ca dag 10, tror jeg.. må vel kontakte privatpraktiserende lege da regner jeg med..
solsikke73 Skrevet 24. oktober 2007 #5 Skrevet 24. oktober 2007 Både hepatitt B og C testes via blodprøve. Ultralydscanning tok jeg rundt de tider. Jeg vet ikke om du kan ta UL hos en vanlig lege. Var selv hos privatpraktiserende gynikolog.
Sofie:-) Skrevet 25. oktober 2007 #6 Skrevet 25. oktober 2007 Hei! Kanskje du allerede har funnet en lege/gynekolog til å hjelpe deg, hvis ikke så kan jeg anbelfale Dr. Trolle ved Majorstueklinikken. Han kjenner godt til Stork og vet hva de krever av blodprøver, hormonprøver etc. og han er veldig behjelpelig og liberal i forhold til inseminasjon. Lykke til i prosessen!
Anonym bruker Skrevet 25. oktober 2007 #7 Skrevet 25. oktober 2007 Tar du hormonprøver dag 2-4 og dag 21 i syklusen har du fått dekket de nødvendige målingene av bl.a. FSH, LH, Progestron nivå + mer. Som nevnt tidligere her kan du ta disse hos Gynekolog. De øvrige prøvene som klinikken (gjelder alle klinikkene) trenger fra deg får du tatt hos legen din. Dr. Trolle er en hyggelig og dyktig gyn. Han kjenner til de fleste klinikkene i Danmark og vet hva vi trenger. Bare vær oppmerksom på at han ikke har driftstilskudd og tar ca 1.200,- pr time. Det kan bli veldig dyrt dersom du trenger flere gyn. besøk i prosessen. Ellers kan de fleste gyn. med driftstilskudd hjelpe deg (med henvisning) Gjelder selvsagt å finne en du trives med, og det er ikke alltid nødvendig og fortelle hvorfor du ønsker kontroll. Vet man litt på forhånd om hva som burde utføres hos gyn., så er det i enkelte tilfeller mulig å 'instruere eller oppdra' gyn. også. I tillegg til å kunne stille spørsmål her inne (flere erfarne jenter her inne) finnes det også mye å lese på nettet. Lykke til på ferden
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå