Mamma des.08 Skrevet 22. oktober 2007 #1 Skrevet 22. oktober 2007 Hei Jeg er i gang med IVF med min forlovede. Har hatt en sa med han for litt over 2 år siden nå. Holder på med spraying og begynne med sprøyter onsdag.... hvis alt går som planlagt. Dette er ikke problemet. En gammel flamme fra for 5 år siden har dukket opp. Vi var teoretisk aldri sammen, men gjorde hva par gjør for å si det sånn. Kamerater og venner visste om oss. Varte i 1 måned ca. Ble stopp da jeg fikk vite at han hadde ligget med min da bestevenninne. (Fikk vite dagen etter). Jeg var skikkelig sint og såret, da følelsene mine var sterke for han. Venninna mi visste at jeg hadde følelser for han. For nå litt over 2 uker siden, fikk jeg kontakt med han igjen. Hadde blitt slutt mellom han og dama (vært sammen da litt over 4 år og en sønn sammen. Han har ei datter fra et tidligere forhold også). Han lurte på hvordan jeg hadde det og angret over alt som han hadde gjort mot meg. At han har lært. Sa at hadde han truffet meg nå, skulle han behandle meg som en prinsesse. Ville gjerne treffe meg og snakke litt. Jeg dro hjem til han og vi pratet og hadde det gøy. Han laget mat og vi så film og spilte kort. En annen side ved han enn den fra år tidligere. Dagen etter dro jeg hjem. Gikk frem og tilbake i leiligheten og gråt og var veldig forvirret. Følelsene for han hadde ikke forsvunnet. Jeg fikk han ikke ut av hodet. Våknet dagen etter og første jeg tenkte på var han. Er jo helt feil. Er jo forlovet med en herlig mann. Dro til han her om dagen også og kom hjem idag. ikke frisk og jeg vill hjelpe. Bekymret for han for han har vært gjennom endel. I det ene øyeblikket, var jeg sikker på at det er typen jeg elsker og ingen annen, men så i neste er det han her. Har en teori kanskje også som betyr endel...... Forloveden min jobber avgårde så han er 8dager på jobb og da hjemme i ca 14 dager, så borte. Når han er hjemme, er dataen nr 1 og jeg kanskje 2. jeg liker intimitet som f.eks bare å sitte i armkroken å se en film, spille noe, prate og slikt. Men det er ekstremt sjeldent. Har sagt fra før, men det hjelper for kanskje 1 dag. Han andre er for øyeblikket sykmeldt, men han liker helst å se film med venner eller dame, spille og prate sammen. Han liker intimitet. Jeg er så utrolig forvirret. Vet ikke hva han føler sånn sett for meg, men han har tullet om at jeg bl.a skal klone meg, så kan han få den og gifte seg med. Pluss at han sa vi skulle i kirken dagen etter for å gifte oss. Men dette er nok bare tull, men men..... Han er nok ikke klar for noe forhold uansett nå, men.... off.... jeg vet ikke hvor hjertet går.......... Ting gikk litt for langt en gang også mellom han og meg. Noen råd? Venninna mi mener jeg bør omgås han endel og se hva følelsene sier og bruke tida mi. Forloveden min kommer hjem i morgen.
Mamma des.08 Skrevet 22. oktober 2007 Forfatter #2 Skrevet 22. oktober 2007 Gelmte å si at jeg ble faktisk gravid med han for 5 år siden ca. Usikker på om jeg noengang fortalte han det. Det endte også i en sa. Ingen som vet om det utenom 2 av mine venner. Ene av vennene mine fikk vite det først for en uke siden ca.Bør jeg fortelle han det? Bør jeg fortelle hvordan jeg føler for han?
endelig bolle i ovnen Skrevet 22. oktober 2007 #3 Skrevet 22. oktober 2007 kjære deg... Jeg skriver som en som har vært på den andre siden. skjønner godt at du nå er forvirret, men tenk på forloveden din også..Kanskje du burde tenke på hvordan dette vil påvirke ham... kanskje du burde snakke med ham og være åpen evt foreslå en pause fordi du er usikker. Da er du i alle fall ærlig mot både ham og dine egne følelser.
Mamma des.08 Skrevet 22. oktober 2007 Forfatter #4 Skrevet 22. oktober 2007 Jeg tenker på han også. Han var utro mot meg for litt over 1 år siden og jeg holdt på å kaste han ut. Han har skjerpet seg etter det heldigvis. Han kommer hjem i morgen, så får ta ting opp da. For å si det sånn, en blir lei av å måtte minne sin kjære om å gi meg oppmerksomhet også.. skal ikke være nødvendig. Men jeg er enig med deg.
19Augustjente Skrevet 22. oktober 2007 #5 Skrevet 22. oktober 2007 Kanskje du burde vurdere å avbryte ivf behandlingen til du er sikker?
Lilly 79 Skrevet 22. oktober 2007 #7 Skrevet 22. oktober 2007 Hvorfor er dere igang med ivf om det er så ustabilt?
Mamma des.08 Skrevet 22. oktober 2007 Forfatter #8 Skrevet 22. oktober 2007 Det var ikke ustabilt før dette. Jeg var lykkelig
tigergutt<3 Skrevet 22. oktober 2007 #9 Skrevet 22. oktober 2007 synes det virker som om dere har det ustabilt rundt dere. Det kan jo kanskje skyldes at dere er i gang med prøvingen, men for meg høres det ut som om det har vært problemer lenge. Jeg ville ha avbrutt prøvingen og levd mest mulig normalt for å se hvordan du og din forlovede klarer dere. Så kan du jo også se hvordan det utvikler seg med eksen. Kan fort bli at du tyr til ham når forloveden er ute og det blir jo helt feil...
Lilly 79 Skrevet 22. oktober 2007 #10 Skrevet 22. oktober 2007 Du sier jo selv at han var utro for ett år siden, og at han prioriterer data framfor deg. Tror nok jeg ville ha utsatt ivf, og sett an hvordan forholdet går.
ikø29 Skrevet 22. oktober 2007 #11 Skrevet 22. oktober 2007 jeg ville nok ha sagt til han hvordan jeg har det.. Det er ikke alltid en trenger å si hele sannheten men jeg tenker det er viktig at samboeren din får vite hva du går og tenker på. Det er ofte sånn at en blir lettere bergtatt av andre når en ikke har det så bra i eget forhold.... Uansett hva som sjer mellom deg og samboeren ville jeg ikke gått tilbake til han gamle flammen din. Det er sjelden en god idè. Kanskje er det sånn at du søker til den gamle flammen for å få bekreftelse? Dersom dere ønsker å være sammen "for resten av livet" så er det viktig å finne ut av det nå. Hva er det du søker bekreftelse på? Jeg ville ikke ventet og sett hva som skjer. Trolig vil det ikke skje noen endringer i deres parforhold uten at dere tar tak i det. Det som slår meg er at dere kanskje ikke har snakket ut om det som skjedde for et år siden da mannen din var utro?!? Sier du forresten at du har "gått for langt" en gang med han andre nå i senere tid? Ekkelt å være i sånne situasjoner men det er uutholdelig å ikke gjøre noe med det.. Jeg tror du må finne ut av hva du vil, innerst inne.... Tvi, tvi..
Mamma des.08 Skrevet 22. oktober 2007 Forfatter #12 Skrevet 22. oktober 2007 Takk ikø29 Satte stor pris på svaret ditt og jeg tror nok du har rett i dette.
ikø29 Skrevet 22. oktober 2007 #13 Skrevet 22. oktober 2007 Det er godt å høre. Lykke til med det du velger å gjøre :-)
Gjest Skrevet 22. oktober 2007 #14 Skrevet 22. oktober 2007 Stakkars deg, skjønner at du har det litt kjipt nå...! Men du, husk at denne gamle flammen er en du kun hadde en tilfeldig forbindelse til i 1 måned, som endte med at han lå med bestevenninnen din!!! Synes du det er verdt å risikere noe som helst for en sånn type? Det at han godsnakker med deg og sier at han skal behandle deg som en prinsesse osv, er jo bare "jibber-jabber", unnskyld at jeg sier det! En hvilken som helst glatt type kan vel komme med litt smiger. Det er veldig enkelt å SI de riktige tingene! Det at han driver sånn når han vet du er forlovet, beviser jo bare at han er akkurat den samme som han var da han lå med bestevenninnen din!! Jeg hadde IKKE stolt på denne mannen! Høres ut som om du og forloveden din har noen ting å ta tak i også, og det vil GARANTERT ikke hjelpe å innlede noe med en gammel flamme, som du jo faktisk allerede har gjort...? Det mest fornuftige er vel å avbryte IVF for nå, og også avbryte kontakten med den gamle flammen sånn at du og forloveden kan finne ut hva dere skal gjøre med forholdet deres. Skjønner at det er veldig enkelt å si dette, det er noe annet å følge fornuften i realiteten. Håper ikke du synes jeg er altfor krass, men jeg synes det er så åpenbart at du er i ferd med å begå noen feiltrinn som du kanskje kommer til å angre veldig på...! Lykke til, håper du finner ut av tingene. Oppdater oss gjerne
lilly01 Skrevet 22. oktober 2007 #15 Skrevet 22. oktober 2007 Hej Det låter ikke så kul det du har forvirret dig in i. Syns trollmor har en del poeng att tenke øver. Vill bara gøra dig uppmerksam på en ting till. Du sier att han har 2 barn med 2 olike kvinner sedan tidigare. Er detta en man att satsa på om man vill ha barn. Hade då tenkt mig riktigt gott om innan jag føll før allt smicker. Det låter og som om du har problem med han du er førlovad med, så jag skønner att det er lett att låta sig smickras. Ikke var med noen før att "ha noen", var med noen før att du er glad i noen og framførallt att noen er uppriktigt glad i dig. Ønskar dig lycka till og hoppas du løser ditt dilemma.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå