Gå til innhold

Fadder (redd barna, Sos Barnebyer, Plan..)


Anbefalte innlegg

Noen som har erfaring me disse?

 

Jeg kunne tenkt meg å bli fadder for et barn og har nå sett på Plan og holder vel en knapp på de.

Men, vil gjerne høre med andres erfaringer først.

Også hvor dere har barnet.

På Plan kan man velge Latin - Amerika, Afrika og Asia f.eks..

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/10707025-fadder-redd-barna-sos-barnebyer-plan/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg er egentlig litt motstander av disse ordningene, siden de krever mye ekstra penger til administrasjon. Likevel lar det seg forsvare at man insisterer på bilder av et spesifikt barn, brev osv. dersom man har egne barn og vil lære disse om ulikhetene i verden og slikt.

 

Plan er de som har dårligst rykte av de du nevner, men jeg har inntrykk av at de har kommet seg betydelig etter litt kritikk for noen år siden.

 

Ungene har et sponsorbarn gjennom www.casa-guatemala.org, men det er mest fordi vi har en tilknytning til akkurat det barnehjemmet og fordi vi er fans av småorganisasjoner hvor minst mulig går bort i administrasjon.

Jeg hadde en gang i Plan, og det var helt greit:) Men fadderungen flyttet plutselig, og ingen ante hvor de dro, så da opphørte fadderskapet. Har ikke fått somla meg til å få et nytt fadderbarn, så takk for påminnelsen:) Bare huslk at Plan har en ganske stor administrasjonskostnad såvidt jeg husker.

Grunnen ti at jeg nevnte Plan var fordi det sto der at minium 8 av 10 kroner går direkte til barnet.

Men har jo hørt ofte om dette at pengene ikke går dit de skal. Og det vil jeg helst prøve å unngå, vil gi penger til barnet jeg. Barnet og familien hans/hennes..

 

Men, så kjedelig da at fadderungen din plutselig flyttet!

Hadde du noe kontakt me barnet/familien da?

Annonse

Vi har hat et fadderbarn via SOS Barnebyer i 4 år, hun heter Reekah og er 11 år og bor i India.

For oss føles det "riktig" å hjelpe ett annet barn også, når vi har vært så heldige å få vårt eget.

Har bare godt å si om SOS Barnebyer, vi får julekort hun har skrevet, bilder av både henne og de andre barna i "hennes" hus, samt et brev med oppdateringer på hvordan hun har det, hvordan det går på skolen i de forskjellige fag etc, fra år til år.

Kjempefint å få følge et barn på denne måten, og dermed også få lære datteren vår om India og Rekkah.

zulufadder hørtes jo kjempebra ut! :)

(hehe, kanskje også pga Mari Maurstad..;) Tror hun går inn i dette me all sin sjel (ikke at andre ikke gjør det, men tror det vil på en måte bli litt "nærmere" for min egen del når det er en norsk respektert dame som faktisk er me på dette på den måten hun skriver at hun er... )

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...