Gå til innhold

Hjelp meg, ang kj.vorter


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan dette smitte babyen når jeg føder? Må man ta keisersnitt? Vil ikke det...... litt redd....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg smittet ikke min lille sist.... Men det er vel mulig, men dem tar ikke ks for du har vorter..

Skrevet

Hei :)

 

Ja, du kan smitte ungen under fødsel hvis du har kjønnsvorter, skal selv fjerne dem med laser, for å slippe K.s.

 

Så jeg anbefaller at du tar kontakt med din lege og be ham henvise deg til gyn.k så kan han søke deg på sykehuset fortest mulig på forundersøkelse der du også vil få time... :)

 

  • 5 måneder senere...
Skrevet

Kondylomer smitter ikke barnet idet hele tatt. Bare tull.

Skrevet

Æ har sjøl hatt eller har enda kj.vorter å æ spurte legen om man kan smitte ungen når man ska føde,å d kan man ikke!

  • 1 måned senere...
Skrevet

Viruset som forårsaker kjønnsvorter/kondylomer kan faktisk smitte barnet under fødselen. Men det sjer ikke så ofte, og mange leger nekter for det. Mange her som har bastante svar om at det ikke smitter, men der tar dere feil. Faktisk en del forskjellige svar på forsknings-siden men jeg ser ofte i jobben min bevis for at det smitter. Barn får da polypper i svelg eller luftveiene forårsaket av HPV.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg var hos gynokolog er om dagen. Og jeg er i uke 15 nå. Og hadde kjønns.vorter.. Og hu nevnte ikke noe med at jeg kunne bli smitta. Hu råda meg til å vente med det laser styret til ungen var ute "/

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...