Tittiting Skrevet 16. oktober 2007 #1 Skrevet 16. oktober 2007 Far til barnet har en jobb som gjør det veldig vanskelig å få tatt ut 6 ukers permisjon. Er det mulig å søke om at jeg, mor, kan "overta" disse ukene, eller vil vi miste dem?
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2007 #2 Skrevet 16. oktober 2007 Veldig strenge regler for overføring av fedrekvoten. Han må vel nesten være syk og ute av stand til å ta seg av ungen for at de vil overføre dem til deg. Men det er jo bare å prøve seg.
Månestrålen :-) Skrevet 16. oktober 2007 #3 Skrevet 16. oktober 2007 Det skal ikke være mulig å overføre fedrekvote fra far til mor bare pga travel jobb. Han kan jo dele det opp, enten ved å ta en uke og en uke...Eller han kan f.eks ta hver fredag i 30 uker... Nå er det også mulig å søke utsettelse av permisjon, og da må det tas før barnet blir tre eller mor går ut i ny permisjon.
Anonym bruker Skrevet 29. oktober 2007 #4 Skrevet 29. oktober 2007 en får ikke overført far sine uker, det har med det å gjøre at far også skal samarbeide og ha del i barnet. Jeg har en mann som jobber som fisker og er borte 1mnd og hjemme 1mnd slik at han har delt opp fedrekvoten,slik at han har de 4ukene når han er hjemme og de siste 2 på neste fri tur :)og dette har han tatt inni mine uker for hvis han skulle tatt det når min permisjon er over så måtte han sende søknad til skjefen tiltross for at han er hjemme uansett. Helt sykt,men regler er regler. har vell noe med hvordan det var før og at det kun var mor som skulle være hjemme og slikt.
Anonym bruker Skrevet 1. november 2007 #5 Skrevet 1. november 2007 i mitt tilfelle er Far student og kan ikke ta permisjon. Da fikk jeg beskjed om at de ukene kan føres over på meg.
Anonym bruker Skrevet 9. desember 2007 #6 Skrevet 9. desember 2007 Til siste innlegg: Hvordan gjorde dere dette? Vi er i samme situasjon: far er student og jeg er i jobb og vi ønsker svært gjerne at fars uker overføres til meg. Far er uansett mye hjemme og fleksibel i sin studenttilværelse, mens det er svært upraktisk for ham å ta permisjon (av mange årsaker). Problemet er at han med en deltidsjobb tjener over minstebeløpet på 1/2 G (som ikke er mer enn rett over 30 000 kr i året) og dermed får ikke jeg ukene. Har likevel hørt at det er mulig å få overført disse ukene ved å sende inn opptak på studieplass og betalt semesteravgift til trygdekontoret. Var det sånn dere gjorde det? I så fall, når sendte dere inn dette?
Anonym bruker Skrevet 9. desember 2007 #7 Skrevet 9. desember 2007 Hva gjøres når far er selvstendig næringsdrivende med lavt overskudd? Jeg har fast jobb med en helt grei inntekt. Han har jo på en måte ingen jobb å ta permisjon fra. Da kan vel kvoten overføres til meg?
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2007 #8 Skrevet 10. desember 2007 Så lenge far har jobb og tjener over minstegrensen får du ikke overføre hans uker.
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2007 #9 Skrevet 10. desember 2007 Hva mener du med lavt overskud? Tjener han over 1/2G som er minstekravet?
#Aurora har tre gutter# Skrevet 11. desember 2007 #10 Skrevet 11. desember 2007 Han trenger jo ikke å ta de ut i strekk men dele de opp og ta de innen barnet er fylt 3år.Men er ganske strenge med at mor han ta over disse ukene vet jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå