Gå til innhold

Mat er ekkelt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Oi, oi, oi... Nå har vi prøvd med smaksprøver i snart tre uker, men enda er alt like fælt: risgrøt, hirsegrøt, potet, gulrot, fruktpure, grøt med fruktpure - hun brekker seg og blåser det ut på en ikke så veldig elegant måte. Tror ikke et eneste gram har gått ned enda. Og jeg som skal begynne å jobbe om under to måneder....hjelp...! I dag skal vi prøve maisgrøt. Krysser fingrene for at det er godt.

Skrevet

Vet ikke om dere har prøvd at far eller noen andre enn deg gir mat....Her nektet hun å spise i begynnelsen hvis jeg prøvde å gi, så far matet. nå går det veldig bra

 

Skrevet

Hmm.... det var en god ide. Verdt et forsøk :) Pleier å gi på formiddagen når jeg er alene hjemme, men pappaen kan prøve på lørdag så ser vi om det går bedre.

Skrevet

Her introduserer jeg ikke for mange ting av gangen.

Et par dager med bare en eller to ting. Ikke alt som faller i smak med det samme, men plutselig er det godt :)

Skrevet

Sånn er Chanita oxo, eller hun er blitt bedre nå, jeg er jo student og går på skolen fra kl 08.00 og er hjemme igjen sånn rundt kl. 14.00 /15.00 , ( mamma passer på henne) så hun er blitt mye bedre enn før, men tror rett og slett at de må venne seg tim nye smak og sånt...de er jo ikke eldre enn 6 mnd, så det er jo forståelig at de er litt skeptiske...he he....men sånn etter hvert så vil de finne favoritt maten sin.

Det ordner seg skal du se!

Et tips--------------------------> prøv og legge bebin på gulvet med en pute under hodet til å begynne med, det pleier å virke!

 

Lykke til!

 

 

klem

Skrevet

Takk for tips. :) Skal prøve putetrikset også.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...