Gå til innhold

Noen som kan gi svar til en som er ny her? :O)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tok graviditetstest idag og den var positiv! :o) Jeg hadde en sånn test med to streker og den ene streken var litt svak så jeg kommer nok til å teste på ny om noen dager. Men jeg tror jeg er gravid, har vært småkvalm og oppblåst hele uken. I tillegg skulle jeg fått mensen igår, men den kom aldri!

 

Det jeg lurer på er hvordan man teller uker. Jeg har forstått det slik at det er en milepæl å komme over 6 uker og siden 12 uker, er det fosterets uker eller fra første dag av min siste menstruasjon?

 

En annen ting, jeg ser mangen skriver f. eks 8+2. Betyr det 8 uker siden første dag av siste menstruasjon og to dager inne i den 9 uken?

 

Håper noen kan svare! :o)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her kan du beregne termin: http://www.babyverden.no/templates/Calculator_Period____635.aspx

8+2 vil si at en er 8 uker og 2 dager ut i graviditeten:) Jeg har beregnet termin ut fra eggløsning, siden jeg tok tester for å finne den når vi prøvde. Andre beregner fra første dag i siste mens:)

Du er nok gravid, svak strek er like mye gravid som sterk strek:)

Så gratulere så mye!!!

Lykke til!

Skrevet

Takk for gode svar!

 

Lykke til du også! :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...