Gå til innhold

Trenger noen svar:)


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Er 7+4, hvar på UL og de fant to fostersekker, men fant bare ett foster, en uke siden fant de to. Mente jeg hadde mistet den ene, men jeg har jo ikke blødd noe, og ultralyd apparatet var veldig gammelt, sist var det ett nytt.

Noen som har opplevd dette??Eller går d og miste uten blødninger??

 

Kan legen ha oversett den andre??

 

Unnskyld for mye spørsmål, men lurer så veldig.

Ul om en måned igjen.

Fortsetter under...

Dette står på babyverden.no:

 

Ved vanishing twin vil det ved ultralydundersøkelse kunne ses to fostervannssekker med eller uten foster tidlig i svangerskapet, men bare én ved en senere undersøkelse. Vanishing twin forekommer som regel mellom fem og ni uker, og ses som regel sammen med blødning. En studie viste det seg at mellom tre og fem prosent av de registrerte svangerskapene, begynte som tvillingsvangerskap, men endte med enlingfødsel.

 

At ett av fostrene ”forsvinner” trenger ikke å bety dystre utsikter for den gjenværende tvillingen. Faktisk er sjansene store for at svangerskapet fortsetter uten komplikasjoner!

 

 

jeg tror ikke legen kan ha oversett en. Vi var på ul både uke 7.9 og 12, og begge vistes svært tydelig

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...