Lillemor73 Skrevet 29. september 2007 #1 Skrevet 29. september 2007 Er gravid med 3.mann, og har begynt å få bekkenvondt. Sist sv.skap gikk jeg på yoga og tøyde mye hver dag (særlig musklene på innsiden og bakside lår) og følte jeg fikk god bevegelighet av det og mindre bekkenvondt ! Men - er det påvist at dette "hjelper" ? Er usikker på om tøying og bøying er av det gode nå. Noen som vet ??
Lilla78 Skrevet 5. oktober 2007 #2 Skrevet 5. oktober 2007 Hei Lillemor73 For meg har det i alle fall hjulpet med tøying av innside lår og setemuskulatur etter at jeg ble plaget med vondt i bekkenet. Jeg går også på yoga for gravide som jeg synes er kjempegodt Lykke til:-)
Lillemor te to tette Skrevet 6. oktober 2007 #3 Skrevet 6. oktober 2007 samme her, har hatt god nytte av yoga og tøying både i dette og forrige svangerskap. Har gått til osteopat for behandling, og han anbefaler også på det sterkeste trening for å opprettholde bevegeligheten. Det verste som kan skje ift bekkenløsning, sier han, er at vi stivner og mister bevegeligheten. Da vil det ta mye lenger tid før kroppen blir bra igjen!! :-) lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå