Anonym bruker Skrevet 25. september 2007 #1 Skrevet 25. september 2007 Noen som har erfaring eller kjenner til steinerped.?
Makkapakka Skrevet 26. september 2007 #2 Skrevet 26. september 2007 Dette lurer jeg på også... Og hvordan søker man på Steinerbarnehagene - direkte eller via vanlig opptak via kommunen?
Aufrilia Skrevet 26. september 2007 #3 Skrevet 26. september 2007 Hei Jeg er selv et ekte Steinerbarn, har gått barnehage, barnetrinn og ungdomsskole og gymnas der, og jeg har bare positivt å si om Steinerbarnehager. Her er noen linker, dere kan lese: http://www.fosen.steinerskolen.no/index.html?Steinerpedagogikk.html http://www.steinerbarnehagene.no/index2.htm Håper dette er til hjelp. Når det gjelder opptak, så har de samme reglene som de andre barnehagene i Norge, og man søker på likt grunnlag
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #4 Skrevet 27. september 2007 Hei, Har selv en datter som har begynnt i Steiner barnehage nå i host. Både positive og noe ikke fullt så positive ting og si om den. Men slik er det vel gjerne i alle barnehager. Jeg tror det er viktig og tenke på om man har tenkt at barnet skal folge Steiner pedagogikken videre til Steinerskolen eller ikke etter barnehage. Hvis ikke, så ville jeg kanskje ikke valgt det. Har du konkrete sporsmål svarer jeg deg gjerne. Opptaket er som ved alle barnehager, men, generelt er det flere plasser i Steinerbarnehagene...Det var hvertfall tillfelle her hvor vi bor. Lenge etter at alle andre barnehager var fyllt opp hadde de flere plasser. De er også delvis privat delvis kommunale. Så vi gikk til barnehagen forst, fyllte ut soknad, og fikk plassen garantert, så gikk vi til NAV og fyllte ut kommunale papirer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå