Anonym bruker Skrevet 20. september 2007 #1 Skrevet 20. september 2007 Hei! Jeg har en gutt på 9 uker og jeg synes ikke at han er så flink til å sove lange strekk på natten. Første strekk han sover er som regel på 3 til 3,5 timer og deretter er strekkene på 2-2,5 timer. Jeg fullammer og de rådene som jeg har fått på helsestasjonen var først å amme mer på kvelden og andre gang fikk jeg råd om å amme mer på formiddagen.............men jeg synes ikke at dette har hjulpet på lengden på nattesøvnen hans. Hvor lenge sover barnas dere som er på ca. på samme alder? og er det noen som har noen gode råd om hva jeg kan gjøre for å få gutten til å sove litt lengre på natten. Han vokser normalt.
VinterSol+2 Skrevet 20. september 2007 #2 Skrevet 20. september 2007 hei du. nå er jo ikke gutten din såå gammel enda da. men du kan prøve det jeg gjør for å få veslemor til å sove lenger. for det første; ikke holde henne oppe lenger enn til klokka ni om kvelden. om jeg legger henne senere, blir hun bare trøtt og sutrete, og våkner like herlig til samme tidspunkt likevel. Så vi begynner kveldsstellet klokka åtte. Samme rutiner hver kveld, med bad eller vask, bleieskift og så i pysjen. Så ammer jeg en halvtimes tid, da sovner hun omtrent ved puppen, og så bæres hun i seng, der vi synger nattasangen for henne, brer over henne, og hun får en smokk. Ofte hender det hun våkner i totida på natta, men da er hun ikke sulten. da har hun som regel spyttet ut smokken, og vil ha den igjen. så jeg putter den i, hun sovner med en gang, og sover videre til klokka fire, da er det amming. om kvelden ammer jeg ved begge bryst, og selv om hun nesten har sovnet, tas hun opp, rapes, og får mer. på den måten får hun i seg denne tykke melka, eller hva de nå snakker om. vet ikke om dette hjelper deg, men det er iallefall det som har fungert for oss. lykke til!
Anonym bruker Skrevet 20. september 2007 #3 Skrevet 20. september 2007 gutten min sover omtrent som din. Slitsomt!!! Til å begynne med sov han opptil 5 timer, men nå går det ikke lenger enn 3 timer mellom hver gang. Vi og legger oss 2100. Pupper begge ved hvert måltid hele dagen/natten, så ofte han vil, han er 6 uker. Håper det ikke går så altfor lang tid før ting endrer seg, for det begrenser seg hvor lenge man kan gå uten så mye søvn. Så er det jo og engang slik at alle er forskjellige, så dette kan og ta tid... =(
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå