Labbetøs Skrevet 19. september 2007 #1 Skrevet 19. september 2007 Jeg kan jo ikke bare la det være? Har prøvd å skylle med vann, men det funker ikke. Får ikke ut maten. HJELP!!!!!
hurraa Skrevet 19. september 2007 #3 Skrevet 19. september 2007 Kjøp en sprøyte å skylle med, for da blir detr litt trykk slik at matrestene kommer ut.
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #4 Skrevet 19. september 2007 Har du noen gang trukket en tann??? Det er et åpent sår som blør langt oppi tannkjøttet. Jeg blarer IKKE pirke med en tannpirker oppi dær! :-)
*Silje*spiresnart*Prøvd.i.5år Skrevet 19. september 2007 #5 Skrevet 19. september 2007 Det samme problemet hadde min samboer.. Han brukte tannpirker han!
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #6 Skrevet 19. september 2007 Har prøvd. Det kommer ikke ut. Har prøvd med tykkere stråle (drikkeflaske) også.
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #7 Skrevet 19. september 2007 Jeg tørr IKKE tannpirker. Det er jo kjempevondt! Kanskje i morgen, hehe???
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #9 Skrevet 19. september 2007 Jeg kjenner jeg kaldsvetter litt av å putte noe oppi dær i det hele tatt. Tror jeg må få gubben til å hjelpe meg å spyle. Da kommer det sikkert ut. Det er en visdomstann oppe så jeg kommer ikke så godt til. Hvor lenge kommer det til å være et stort hull dær?
Lilly 79 Skrevet 19. september 2007 #10 Skrevet 19. september 2007 Jeg er mer nysgjerrig på hvordan det var å trekke en visdomstann jeg. Ellers synes jeg du skal ta lunket vann i munnen og røve å få det ut med det. Ikke iskaldt, det er jæææ.. ekkelt når man har trukket tenner.
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #12 Skrevet 19. september 2007 Ja hadde det bare kommet ut da...
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 19. september 2007 #13 Skrevet 19. september 2007 brukte q tips når jeg hadde trukket tann. prøv med pinsett å få tak i maten med den.
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #14 Skrevet 19. september 2007 Jeg vil ikke stikke noe inn i såret. Jeg får nok skylt ut når mannen kommer hjem. Hvor lenge kommer det til å være et stort hull dær tanna stod?
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 19. september 2007 #15 Skrevet 19. september 2007 det blir gradvis mindre, er kjempeekkelt de første 2 dagene.
sesamfrø Skrevet 19. september 2007 #16 Skrevet 19. september 2007 Hvis "maten" er noe du bare kjenner med tungen og ikke klarer å spyle ut, er jeg 99 % sikker på at det ikke er mat du kjenner der, men en helt naturlig "propp" som har lagt seg der. En propp av blod og enorme mengder blodplater. Ikke ta det ut, da begynner du å blø igjen;-)
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #17 Skrevet 19. september 2007 Blø igjen? Det blør jo enda, og har blødd hele tiden. Konstant siden trekkingen. Ikke i strie strømmer nei, men jeg sitter med vannflaske og spyttbøtte for å si det slik. Maten fikk gubben skylt ut. Det var linfrøbrødbit.
sesamfrø Skrevet 19. september 2007 #18 Skrevet 19. september 2007 Så bra at han fikk det ut;-) Ikke burde du ha spist før du slutta å blø og ikke hjelper det på helingsprosessen at du skyller. Det øker bare infeksjonsfaren. Sa ikke tannlegen noe om dette?
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #19 Skrevet 19. september 2007 Jo. Hun sa jeg ikke skulle skylle munnen, spise eller drikke de første tre timene. Jeg spiste etter 5 timer (hadde da gått 8 timer uten mat...). Men blø har det gjordt hele tiden, og det gjør det enda. Det sa hun ikke noe om.
sesamfrø Skrevet 19. september 2007 #20 Skrevet 19. september 2007 Det slutter nok fortere å blø om du slutter å skylle slik at den proppen får lagt seg;-) + at infeksjonsfaren minsker. Når det slutter å blø er det fordi blodplatene har fått fred / tid til å tettet igjen det åpne såret. Tar somregel bare et par-tre timer før det er sluttet å blø, men noen blør lenger av ulike årsaker. Men nå har jeg pratet meg langt fra tema ;-s ;-))
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #21 Skrevet 19. september 2007 Nei jeg lurer jo på dette. Bare spor av videre du. Kjempekjekt å få svar. Jeg skyller ikke ofte, bare drakk litt i forbindelse med måltidene, og drakk litt da jeg tok en smertestillende. Og noen forsøk på å skylle ut maten i tanna da. Pluss at jeg må skylle/spytte innimellom når munnen blir for full av blod. Klarer ikke svelge det hvis jeg ikke må. Stortsett bare spytter jeg uten å skylle da. Har blødd konstant siden kl 11 i formiddag, og jeg skulle jo tro at det har fått mye ro nå da. Men nei. Det fortsetter bare å blø. Er det noe annet jeg kan gjøre for å stoppe blødningen?
Sunniva- og Majamamma Skrevet 19. september 2007 #22 Skrevet 19. september 2007 Hos meg blødde det et halvt døgn, fra formiddagen til jeg la meg om kvelden... Er kjempeekkelt, føler med deg. Men skulle bare si at det er myyyye bedre å trekke tann opp enn nede, for du får mye hjelp av tyngdekraften i forhold til mat o.l. Er derfor mye mindre sjans for infeksjoner o.l. I morra er alt nesten som før, og dagen etter det har du glemt hele tanna!!!!
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 19. september 2007 #23 Skrevet 19. september 2007 Vær forsiktig med å skylle munnen for mye så du ikke ender opp med dry socket, det er værre enn å ha litt mat der. Tro meg. Tipper det er best å pirke med tannpirkeren jeg. Fikk du ikke beskjed om å ikke skylle og spise på noen timer???!!
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 19. september 2007 #24 Skrevet 19. september 2007 Forresten, fikk du ikke med deg hjem en ekstra sånn tupfer (bomullsdott)? Om du gjorde det så sett den på hullet og bit på den om det fortsatt blør mye. Evt lag deg en egen liten tupfer av noe gasbind. Og slutt med skyllinga. SOM SAGT.. DRY SOCKET SUCKS..Det gjør så vondt at du vil ikke tro det engang.
Labbetøs Skrevet 19. september 2007 Forfatter #25 Skrevet 19. september 2007 Jo jeg fikk det. Løpte og hentet den, og sitter og biter for harde livet nå. Hehe. Takk for at dere gidder å hjelpe meg. Det blør ikke mye, men det siver sånn ubehagelig hele tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå