Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #1 Skrevet 17. september 2007 Har sliti masse med kvalme og oppkast gjennom hele svangerskapet og vet at det da kan oppså rifter som gjør at det kan komme litt blod. Men jeg mener å ha hørt før at dette blodet skal være friskt... Har hatt masse maserier og vonde kynnere de siste dagene og har også hatt masse vondt oppe i magen så det har gjort vondt å puste innover til tider. Virker som det er kjempetrangt for babyen inni der. Idag når jeg måtte kaste opp så kaste jeg plutselig opp en del blod (ikke ekstremt mye, men nok til at det satte et stort spørsmåltegn i hodet mitt). men det som var det mest rare med det var at blodet var mørkt (altså ikke friskt). Er det noen som har opplevd lignende og bør jeg ringe legevakta eller føden å snakke med de? Har fortsatt vondt i magen men ikke ektremt liksom. Er forresten i uke 37 ++ Håper på hjelp!!!
Pampers123 Skrevet 17. september 2007 #2 Skrevet 17. september 2007 Man skal ikke kaste opp blod, så jeg ville ringt legen min.
Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #3 Skrevet 17. september 2007 Men skal jeg ringe føden eller legen min?? Kan det ha noe med graviditeten å gjøre?
☆Monica80♥ღSiriღ♥ Skrevet 17. september 2007 #4 Skrevet 17. september 2007 Ring føden! de vil nok ha deg inn til sjekk Vært inne et par ganger pga har spydd blod, men heldigvis ingenting farlig
Tussa og Sofie Skrevet 17. september 2007 #5 Skrevet 17. september 2007 Vanskelig å si om det er direkte relatert til graviditeten din, ring føden først og spør hvor du skal henvende deg. Du bør uansett få sjekket dette opp!!
Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #6 Skrevet 17. september 2007 ringer å snakker med føden jeg... kastet opp litt til :/
Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #7 Skrevet 17. september 2007 du som skrev du hadde vært inne til sjekk var det friskt blod da eller helt mørkt?
Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #8 Skrevet 17. september 2007 prøvde å ringe føden men de sa bare at jeg skulle ringe fastlegen min, men får jo ikke tak i hu nå så sent... de mente det ikke hadde noe med graviditeten å gjøre... men hvorfor har jeg da så vondt i magen i tillegg?? huff
november68 Skrevet 17. september 2007 #9 Skrevet 17. september 2007 Hei ! Disse riftene som du snakker om kalles Mallory Weiss lesjoner, og kan blø ganske mye. I magesekken koagulerer blodet og blir svart. Det er nok det som har skjedd. Jeg vil allikevel ikke påta meg noe medisinsk ansvar, så jeg synes du skal ta kontakt med legevakten, evt føden. Eneste måten å fastslå et det er Mallory Weiss blødning er gastroskopi, og det tviler jeg på at kommer til å gjøre på deg. Behandlingen er syreblokkere.
Athina' Skrevet 17. september 2007 #10 Skrevet 17. september 2007 Jeg gjorde det når jeg gikk med datteren min, og måtte inn å ta gastroskopi(BLÆÆÆÆÆÆÆÆHHHH) da jeg var ca 5 mnd på vei! Og det viste bare at jeg var litt rød i overgangen svelg/magesekk. Var ikke magesår ellernoe. Fikk bare til forklaring at dette er noe som kan skje da slimhinnene er skjøre så når man kaster mye opp blir de irriterte og kunne blø litt. Eneste jeg beskjed om å ta var Link.
mamma til s@lma Skrevet 17. september 2007 #11 Skrevet 17. september 2007 Hei, Å kaste opp blod er aldrig noe bra, selv om det ikke behover å være farlig. Det kan hende at det de riftene som du skriver om, men om blod er mørk så er det fare for at du har blødd litt mye, det gikk i magsekken din og ble delvis fordøyet. Du skal absolutt kontakte føden, og få det skjekket( om du ikke har gjort det allerede). Jeg mener føden er best i denne situasjonen, for det kan hende at hvis du kontakter legevakt så blir du sittende i flere timer på venterommet uten at de gjør noe med det. Det kan dessverre skje , selv i 37 uke graviditeten. Når du kontakter føden vet du at du blir tatt på alvor, pluss at de setter alt evt utredning 7 behandling i gang med en gang,uten at du må vente lenge. De har jo alt på plass, selv om du kan trenge kirurgisk tilsyn ( bare eksempel, mener ikke å skremme deg nå ), så er det mye lettere å få det på føden enn på legevakt. Lykke til, det kommer til å gå bra:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå