LivLaga Skrevet 12. september 2007 #1 Skrevet 12. september 2007 Kan jeg bruke en bleiebøtte a la Sangenic, men uten å bruke rullen med plastfilm? Noen som har fått tak i en lang (ikke bøye meg=ergonomisk arbeidsstilling) og tynn søppelbøtte? Gjerne med pedal, men uten at det koster millionas fillionas? Noen andre gode idéer? Hvor får jeg feks. tak i tette poser med zip lock som kan vaskes? Slike man kan ta med på turer?
Sjalabais Skrevet 12. september 2007 #2 Skrevet 12. september 2007 Wet Bag med glidelås kommer i flere størrelser :-D Du får kjøpt det hos både Kenguruloftet og Stellerommet (norske nettbutikker). Ang. bleiebøtte kan jeg ikke hjelpe (vi bruker bare vanlige 10-litersbøtter med lokk), men det finne store wet bags (våtposer??? Finnes det noe godt norsk ord for det?) til oppbevaring over lengre tid også, sånn at en slipper å bruke bøtte :-)
Gjest Skrevet 16. september 2007 #3 Skrevet 16. september 2007 Vi kjøpte en vanlig 12 liters pedalbøtte hvor bøtta inni hadde hank og kan tas ut. Den var ikke beregnet på å brukes med vann, så hanken har rusta litt, men funker fremdeles fint. Lukter ikke heller. Høy og slank og rustfritt stål. Tror kanskje vi kjøpte den på Skeidar, men det er et par år siden nå. Vi har bare samlet på små poser som man får i butikkene og ikke kan brukes til annet, og har med oss et par sånne i stelleveska. Brukt bleie oppi en sånn, knyt igjen, og hiv posen når du kommer hjem. Bleia i bøtta først, selvfølgelig.
Gjest Skrevet 8. oktober 2007 #4 Skrevet 8. oktober 2007 Jeg bruker bare en 10-liters uten lokk, har eddik i vannet slik at det ikke lukter.
Tuppelure Skrevet 9. oktober 2007 #5 Skrevet 9. oktober 2007 Vi har ei stor bøtte med lokk som vi kjøpte på obs. Den tar mer enn ti liter, men blir rimelig full før vi skal vaske bleiene. Jeg har sydd bleieposer av tisseunderlag som en også får kjøpt på obs. De tåler 60 grader og er vanntette. Billig og enkelt!
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2007 #6 Skrevet 10. oktober 2007 Kjøpte en slank pedalbøtte på Jernia. På tilbud da vi kjøpte. Hadde en plastbøtte inni, slik at bleiene ikke kommer rett på varmekablene. Den er 12 (?) l, og det er egentlig litt lite, vi får en skikkelig topp på bøtta før vi vasker, og lokket blir stående åpent. Men det gjør ikke noe, for det lukter ikke noe allikevel. Supre tøybleier!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå