Anonym bruker Skrevet 6. september 2007 #1 Skrevet 6. september 2007 Har ikke bestemt oss for navn enda, mange vil nok si at det er litt vel mange poppisnavn på listen.., men, men. Vi syns de er fiiiine... Syns nesten det er vanskeligere nå som fødselen nærmer seg! Har virkelig IKKE bestemt oss.. Ella Ellie Sigrid Linnea Nathalie Leah Sofie Mina Mille Sofie Amelie
Cornelianelia Skrevet 6. september 2007 #2 Skrevet 6. september 2007 1. Ella, Sigrid og Linnea (på delt førsteplass). 2. Mina og Mille Sofie 3. Leah Sofie, Amelie og Nathalie. Mange fine navn på lista di. Personlig er jeg ikke så begeistret for de jeg rangerte på tredjeplass, men det handler jo om smak og behag. Synes Nathalie er altfor sukkersøtt, og Leah var fint helt til Märtha brukte det opp... Amelie blir litt pompøst og herrskapelig i mine ører.
Anonym bruker Skrevet 6. september 2007 #3 Skrevet 6. september 2007 Takk for svar! Det var da som svarte med Leah til Martha, innrømmer at det er grunnen til at det i såfall IKKE blir Leah.. At Nathalie muligens blir litt søtt er jeg enig i - men ikke typen... Vel, vi skal jo være enige begge to før vi bestemmer oss..
Vipsenmamma Skrevet 7. september 2007 #4 Skrevet 7. september 2007 Det eneste jeg likte på listen din er Sigrid.
Snart mamma35 Skrevet 7. september 2007 #5 Skrevet 7. september 2007 Sigrid er nydelig, det ville jeg gått for.Ellie er også pent, eller hva med Lilly?
Vannmann35 Skrevet 7. september 2007 #6 Skrevet 7. september 2007 Millie Sofie - veldig fint, men Millie Sofia er enda finere :-) Ellie - kjempesøtt Ella - koselig Amelie - mye finere enn Amalie! Mina - fint, hadde det ikke vært for hun radiodama.... Leah Sofie - er dritlei Leah! Linnea - ikke glad i Nathalie - grøss og gru!
prebs Skrevet 7. september 2007 #7 Skrevet 7. september 2007 Skriver mine tre på topp: 1.Mina 2.Ella 3.Nathalie lykke til!
Anonym bruker Skrevet 7. september 2007 #8 Skrevet 7. september 2007 Jeg liker Sigrid best. Det er helt nydelig. Jeg kjenner tre stykker som heter Sigrid, som hører til tre ulike generasjoner (ei er oldemor, ei er litt yngre enn meg, og ei er nettopp blitt skolejente). Navnet passer kjempebra på alle tre. Ville absolutt valgt dette navnet av forslagene dine!! Andreplass går til Ella, som jeg synes er enkelt og pent, og Amelie, som jeg synes er vakkert selv om det er litt vanskelig å vite uttale (Ameliii med stum e, eller Ameeelie) Synes Nathalie, Leah Sofie og Mina også er ok navn, men ikke like fine som navnene over. Helt greie, uten å skille seg ut. Linnea synes jeg er kjedelig, i hvert fall alene. Mille liker jeg ikke så godt, selv om det klinger greit nok sammen med Sofie. Ellie var det eneste jeg ikke likte i det hele tatt. Kanskje litt komisk at jeg som elsker uvanlige navn, ikke liker det mest uvanlige på lista di, men det falt altså ikke i smak. Lykke til med navnevalget!!
Anonym bruker Skrevet 7. september 2007 #9 Skrevet 7. september 2007 HI her.. Har falt mer og mer for Ella, men lurer på om det passer med Ella Sofie? Vi skal bare bruke et etternavn, og det er veldig kort.. Takk for svar!
Anonym bruker Skrevet 7. september 2007 #10 Skrevet 7. september 2007 Ellie,min personlige favoritt! Mille er fint-men liker ikke dobbelt navn,så nei til Sofie...eller Sofie alene.. Nathalie er helt greit Linnea helt greit,litt kjedelig kansje.. Leah kjedelig Mina grusomt Amelie forferdelig Sigrid helt ok...
Anonym bruker Skrevet 7. september 2007 #11 Skrevet 7. september 2007 1) Sigrid 2) Ella 3) Ellie 4) Mille (Sofie)
Gjest Skrevet 8. september 2007 #12 Skrevet 8. september 2007 1. Leah Sofie, Helt Nydelig,, 2. Mille Sofie, kjempesøtt! 3. Linnea, fint, men leah er finere! 4. Mina, søtt 5. Amelie, veldig søtt 6. Ellie, nusselig 7. Ella, søtt 8. Nathalie, ok 9. Sigrid, ok
Lupinia Skrevet 8. september 2007 #13 Skrevet 8. september 2007 Sigrid er min favorittt, likte ikke de andre. Ella forbinder jeg med hundenavn.
Anonym bruker Skrevet 8. september 2007 #14 Skrevet 8. september 2007 Hei jeg er ikke helt enig i mange av de andre her, jeg har selv ei datter som heter Natalie og synes det er det fineste (men uten h.) Ella 2 plass Ellie 9 plass Sigrid 5 plass Linnea 3 plass Nathalie 1 plass Leah Sofie 7 plass Mina 6 plass Mille Sofie 8 plass Amelie 4 plass Mille Marie. mille måne mille.... nei det blir feil for meg. Ellie er litt vel spesiellt men ikke fælt. Leah Sofie er fint til tross for Martha ungen. Mina Bianca er fint sammen. Alle navn har sin sjarm og alle barn er ulike så var jeg dere så ville jeg ventet til den lille var ute før jeg hadde bestemt meg. Kanskje er ikke jenta en Amelie men en Sigrid når dere får sett henne.. Lykke til med valget.
Milletrille Skrevet 9. september 2007 #15 Skrevet 9. september 2007 Finest: Mina & Mille Sofie Liker også: Ella, Ellie, Sigrid, Linnea Ikke min smak: Nathalie, Leah Sofie, Amelie
Anonym bruker Skrevet 9. september 2007 #16 Skrevet 9. september 2007 Takk for mange svar!! Selv om jeg mulig ble eeenda litt mer forvirret nå! Men det er bra vi er ulike og har forskjelllig smak! Vi skal prøve å kutte ned til to-tre alternativer så ser vi hva hun ser ut som... Lykke til videre alle sammen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå