Neijasså... Skrevet 6. september 2007 #1 Skrevet 6. september 2007 Vi skal pusse opp badet, men sliter med å finne en baderomsinnredning vi liker. Pluss at prisene på de fleste innredningene som finnes (og som vi altså ikke liker...) er f.eks.15-25 000 kr for et servantskap (iiiiik!) og da kommer servanter, veggskap mm i tillegg. Det vi vil ha er servantskap med skuffer og en funksjonell, firkantet vask (ingen krise om denne er oppå benkeplaten). Vil også ha et moderne design, dvs. alt av 80-talls profildører utgår.Vil ikke ha typisk overskap med speil, men speil over servantskapet og gjerne små (f.eks. 25 x 25 cm) veggskap til hvert medlem av husstanden. Vil også ha et høyskap, evt en annen skapløsning som øker lagringsplassen. Har kikket litt på IKEA, men de har bare håpløst kjedelige baderomsinnredninger og få valgmuligheter. Kjøkkeninnredninger finnes det derimot masse spennende løsninger for. Noen som har brukt IKEA kjøkkeninnredning på badet? Tenker da selvsagt på å kjøpe vask og blandebatteri utenom (kjøkkenkum er unektelig ikke så stilig...), men bruke f.eks. servantskap med vask limt oppå benkeplaten (evt. kanskje helstøpt benkeplate?). Noen som har prøvd noe liknende, evt som som har fine, praktiske (og ikke ruinerende dyre) baderomsinnredninger i denne stilen å anbefale?
Neijasså... Skrevet 6. september 2007 Forfatter #2 Skrevet 6. september 2007 Virkelig ingen som har pusset opp bad i det siste? Liker f.eks. innredninger som Ingrid fra Linn bad:http://www.linn-bad.no/index.php/vaare_modeller/ingrid Problemet med denne innredningen er at vasken som passer til er bare ca 5 cm dyp og det finnes ikke veggskap som passer til.
Yrha Skrevet 6. september 2007 #3 Skrevet 6. september 2007 Hei! Jeg ville bare si at det var en kjempegod idé`, har ikke tenkt på det selv... Men vi har faktisk kjøkkeninnredning på stua. Ønsket oss en tv-benk/skjenk som skulle være hvit, med eikeplate og 3 meter lang, men det fantes ikke noen plass. Så vi bestilte hos en kjøkkenfabrikk - litt dyrt men verdt det fordi vi fikk det som vi ville! Det skulle ikke være noe problem å bruke kjøkkeninnredning på bad. Speil får dere alltid tak i. Men det lønner seg å kjenne/leie inn en snekker for å skjære ut hull i benkeplata til servanten og batteriet.
Maisie Skrevet 6. september 2007 #4 Skrevet 6. september 2007 Hm, det var jo ikke så dumt. Har IKEA-kjøkken, men bare på kjøkkenet, hehe. Man tenker vel oftest kjøkkeninnredning på kjøkkenet og baderomsinnredning på badet. Men baderomsinnredning er jo kjempedyrt! IKEA har jo mange finurlige løsninger.
tresøtesmå-torødogenblå Skrevet 6. september 2007 #5 Skrevet 6. september 2007 En av grunnene til at baderomsinnredning er litt dyrere enn kjøkken er vel at det er beregnet for våtrom? Ikke at jeg er ekspert, men jeg vil tro at kjøkkeninnredningen kan bli fortere ødelagt enn baderomsinnredning
Sylteflesk Skrevet 6. september 2007 #6 Skrevet 6. september 2007 Kjøkkeninnredning er kanskje ikke dimensjonert for våtrom, er jo en del våtere på bad enn på kjøkken? Vi kjøpte baderomsinnredning fra Porsgrund, synes de hadde mye å velge i. Hafa har også en del ikke så dyre baderomsinnredninger
Neijasså... Skrevet 6. september 2007 Forfatter #7 Skrevet 6. september 2007 Joda, men det meste man får kjøpt (også de dyre løsningene) er da folierte sponplater uansett, og så lenge det ikke står i dusjspruten så skulle det vel gå greit? Må bruke en skikkelig benkeplate, selvsagt. Kjøkkeninnredning blir da utsatt for vannsøl den også (i hvert fall gjør min det.... Og med de prisforskjellene mellom "ordinær" baderomsinnredning og IKEA så kan man jo bytte 2-3 ganger til samme totalprisen om IKEA-innredningen blir slitt.
Yrha Skrevet 6. september 2007 #8 Skrevet 6. september 2007 Glemte å nevne.... Det finnes mindre møbel-snekkerier rundt om i landet som produserer kjøkken- og baderomsinnredning i heltre akkurat som dere vil ha det. Heltre holder godt på bad. Vi har baderomsinnredning fra et sånt snekkeri. 2.40 meter bredt inkl. to høyskap og benk med innstøpt servant. 15.000 kostet det (3 år siden).
Attpåklatten :-)™ Skrevet 6. september 2007 #9 Skrevet 6. september 2007 Det er en grunn til at noe er til kjøkken og noe til bad. Dette med fuktskader er den viktigste grunnen, så har du dette med dimensjoner på skaper....kjøkkenskaper er mye dypere enn baderomsskap. Kjøkkenskap på badet vil ruve veldig og ta mye plass.
solsikke pike+pikeimagen/uke41 Skrevet 6. september 2007 #10 Skrevet 6. september 2007 Vi har kjøkken skap på badet =0) Kjøpte den store vasken så vi har også kjøkkenblandebatteri. Fungerer veldig bra =0)
nickoline og supermann Skrevet 6. september 2007 #11 Skrevet 6. september 2007 Vi tenkte på det selv, men vi fikk en gammel hth eik innredning med dobbel vask. Kjøpte en fin benkeplate og skjærte ut til vaskenen. Kjøpte nye blandebatterier. Sprøytemalte dørene og kjøpte nye knotter. i stedet for å beholde overskapene laget vi speil i flisene med ramme rundt. Ble knallfint. Sparte masse penger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå