-Hengebuksvinet- Skrevet 5. september 2007 #1 Skrevet 5. september 2007 Når man tar et vikariat, for en lærer som jobber 100%, vil man da bare få betalt de timene man underviser? Eller vil man også få betalt i forhold til den planleggingstiden læreren vanligvis bruker? Man må jo uansett bruke tid på å planlegge sammen med teamet. Dette vikariatet jeg har fått er riktignok bare på 3 uker i første omgang... Jeg har nettopp blitt ferdig med lærerhøgskolen, eller har rettere sagt hatt en enkel jobb uten ansvar de to siste årene, og har derfor ikke jobbet som lærer før. Lurer derfor på hva som er vanlig lønn for tilkallingsvikarer og vikariat vikarer. Vet dette varierer, men glad for innspill.
tresøtesmå-torødogenblå Skrevet 5. september 2007 #2 Skrevet 5. september 2007 Det kommer helt an på hvordan skolen tenker. Jeg har opplevd begge deler. Men etter fire uker i samme vikariat, har du krav på prosentlønn.
lille je Skrevet 5. september 2007 #3 Skrevet 5. september 2007 De to første ukene får du timelønn. Første dag i tredje uke for samme navngitte lærer skal du over i fastlønn. I følge utdanningsforbundet. Så da er det vel ikke opp til skolene å tenke så mye...
-Hengebuksvinet- Skrevet 5. september 2007 Forfatter #4 Skrevet 5. september 2007 Men vet dere hva nivå lønnen ligger på? Bare sånn at jeg får en pekepinn. Vet at de timene jeg tar som tilkallingsvikar ligger på 300 kr/timen, men er usikker på vikartimer. Er forøvrig adjunkt.
lille je Skrevet 5. september 2007 #5 Skrevet 5. september 2007 Jeg skjønner ikke helt hva du mener? Vikartimer er vel vikartimer?
-Hengebuksvinet- Skrevet 5. september 2007 Forfatter #6 Skrevet 5. september 2007 Mulig jeg er helt på jordet her, men vil man få samme timelønn når man får en telefon klokka halv ni på morgenen (det er krise) som om man jobber i et på forhånd avtalt vikariat? Er som sagt helt ny på dette, og er glad for alle svar. Bare le av meg, jeg har masser av selvironi ;-)
Toyah Skrevet 5. september 2007 #8 Skrevet 5. september 2007 Det er stor forskjell på å gå inn i ett vikariat og være timelærer(tilkallingsvakt). Jeg har jobba noe som timelærer på videregående skole. Lønn som ufaglært var 350 kr timen og lønn etter pedeksamen har vært på 560-610 kr timen alt etter som hvor jeg har jobba. Jeg er Faglærer. I timelærerlønna er for- og etterarbeid med regnet og i noen tilfeller feriepenger også
-Hengebuksvinet- Skrevet 5. september 2007 Forfatter #9 Skrevet 5. september 2007 Jeg er i ungdomsskolen, og kan nok ikke regne med lønn på ditt nivå. Greit å vite at ikke feriepenger nødvendigvis er medregnet. Det må jeg sjekke opp. Men det vil da si at jeg i de to første ukene av et vikariat vil gå som timelærer, men senere få en fast lønn?
Toyah Skrevet 5. september 2007 #10 Skrevet 5. september 2007 tror det er mest vanlig ja. men hva de de gjør med de dagene som kommer ekstra er jeg usikker på. Lovverket er ganske vanskelig. Send en mail til utdanningsforbundet, da får du ett helt konkret svar. Men vet at i vikariater er ikke feriepenger med i timelønna
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå