clarice_starling Skrevet 2. september 2007 #1 Skrevet 2. september 2007 Vi pusser opp rommet til eldstemann, og skal fjerne det nyyyydelige rødspraglete golvteppe. Men når vi drar det av, er det ikke bare festet rundt langs kanten. Det er limt fast på hele golvflaten. Så nå skal vi altså fjerne 10-12 m2 med fastlimt greie. Hva er det beste å få dette av med? Tenkte jeg skulle prøve med mye varmt vann og JIF skuremiddel. Har fått anbefalt Lynol, men samboeren min mente det kanskje var litt for sterkt på et helt golv. Noen som har et godt tips før jeg setter i gang her? Takker for hjelpen!!!
♡ Rødhette ♡ Skrevet 2. september 2007 #2 Skrevet 2. september 2007 Har du prøvd og dra litt og litt og benytte sparkel av noe slag.. Vi brukte dette.., og da prelte teppet lett av ..=)
ApriIbaby Skrevet 2. september 2007 #3 Skrevet 2. september 2007 Kommer nok litt ann på hva du skal med solvet etterpå...om du skal legge på noe nytt. Vi bare dro av det limte teppet og det som satt igjen skrapte vi bort med sparkelskrape. At det satt igjen lim gjorde ikke noe her da vi la parkett ettrerpå
♡ Rødhette ♡ Skrevet 2. september 2007 #4 Skrevet 2. september 2007 Ikke sparkel da.. He he.. Men sånn som du sparkler med.. Står helt stille oppe i hodet nå... =)
clarice_starling Skrevet 2. september 2007 Forfatter #5 Skrevet 2. september 2007 Rommet ligger over en kjeller som er kald, så vi skal legge nytt teppe.Ellers kunne vi nok bare lagt golv oppå dette. Vi skal visst bare feste teppet i kantene, så trodde de hadde gjort dette også. Vi kan ikke ha lim oppå dette, da det detter fra hverandre bare vi gnir fingrene over. Men det forsvinner altså ikke helt. Selvse teppet fikk vi dratt rett av, men belegget under slapp tak i teppet. Jeg og tenkte isskrape og vann og såpe
imsdal med julesmak Skrevet 2. september 2007 #7 Skrevet 2. september 2007 Har fjernet teppe fra flere rom der det var hellimt, og den desidert mest effektive måten vi kom frem til var sparkelspade helst med metalltupp, eventuelt andre lignende redskaper fortrinnsvis også med metalltupp. Ville prøvd det først før jeg begynte med vann av noe slag, rett og slett fordi det sannsynligvis er gummien fra teppet som henger igjen og den smuldrer veldig lett opp, ergo kan det bli mye søl og klin med vann oppi.
clarice_starling Skrevet 2. september 2007 Forfatter #8 Skrevet 2. september 2007 OK.. Tusen takk for tips. Får bare vente til sovetid så jeg kan snike meg inn og skrape litt (da dette er en hemmelig overraskelse til storebror som blir 3 år til uken
ana baroma Skrevet 2. september 2007 #9 Skrevet 2. september 2007 Er det gummien under teppet som sitter fast? Dersom det sitter som limt med superlim, så anbefaler jeg å leie en teppestripper. Jeg måtte bruke det etter å ha strevd med sparkelspade osv i tiiiiimesvis, hehe.Det er en stor maskin som stripper bort gummien lett som bare det...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå