Gå til innhold

VONDT I HODET !!!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har så vondt i hodet. Noen tips??? Føler meg elendig.

Skrevet

Jeg har vært mye plaget med migrene, og fikk tips om en migrenestift som man smører på tinningen. Er ikke noen vidunderkur, men kan lindre litt. Kanskje det kan hjelpe på "vanlig" hodepine også. Den selges på apoteket, tror den for det meste består av mentol.

Ellers har jeg brukte ispose på panne, tinning eller i bakhodet. Jeg er skeptisk til å bruke smertestillende nå som jeg er gravid, og forsøker derfor med utvortes behandling. Litt massasje langs hårfestet, neserot, rundt øynene og i nakken er heller ikke å forakte. Best dersom du kan få noen andre til å gjøre det, men det går greitt å massere seg selv også. Hvis du kan få slappe av i et rom som er stille og forholdsvis mørkt, så er heller ikke det å forakte. Og drikk mye vann.

Lykke til!

Skrevet

Hei! føler veldig med deg. har også sykt vondt i hodet for tia. legen sa jeg kunne ta opp til 6 paracet om dagen! men jeg holder meg til to... liker ikke å bruke smertestillinde med en liten i magen:) men det har vært absulutt nødvendig noen dager.

Skrevet

Obs obs!

 

Ikke bruk ispose på panne, tinning eller bakhodet. Er ikke helt sikker på hvorfor, men har alltid fått beskjed om at det skal en IKKE gjøre... Dette gjelder om en er gravid eller ikke.

Skrevet

Var hos legen i dag, og han mente at jeg hadde fått svangerskaps-migrene????????? Merkelig ting å få..... Skulle ta paracet, spise møøøøørk sjokolade (nam nam) og drikke kaffi. Dette kunne hjelpe.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...