2hærligegutter Skrevet 26. august 2007 #1 Skrevet 26. august 2007 Nå har jeg fått helt noia. Jeg har spist salami, og akkurat funnet ut at det er farlig. Spiste det også i de 2 andre svangerskapene (hvor fått 1 sønn og mistet en). Nå ble jeg skikkelig redd
Anonym bruker Skrevet 26. august 2007 #2 Skrevet 26. august 2007 Leste på matportalen nå at gravide kan spise kjøttpålegg,så lenge den er fersk!
2hærligegutter Skrevet 26. august 2007 Forfatter #3 Skrevet 26. august 2007 Etter hva jeg skjønte er det kun skinker og servelat, salami går under spekepølse
2 Gullunger Skrevet 26. august 2007 #4 Skrevet 26. august 2007 Tror du kan slappe av. Det er svært liten sjangs for at det er noe farlig å spise spekemat. Det er en liten sjangs for å få toxoplasmose av å spise spekemat, men dersom du har hatt toxoplasmose tidligere så er du immun. 50% av oss har hatt det tidligere, og de fleste uten å vite om det, og kan derfor spise spekemat selv om vi er gravide. Så altså er det stor sjangs for at du er immun, og dersom du ikke er det så er det uansett svært liten sjangs for at du skulle få det av akkurat den salamien du har spist nå - når du ikke har fått det fra noe av den salamien/spekematen du har spist tidligere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå