Anele&Solstråla Skrevet 25. august 2007 #1 Skrevet 25. august 2007 Når går man over i skattekl. 2 og må man søke om dette?? snakke med noen?
Skurvelurven Skrevet 25. august 2007 #2 Skrevet 25. august 2007 Du må ringe når babyen er født sa de på NAV. Tror det var trygdekontoret man skulle ringe. Bare fortell at du har blitt alenemor og at du skal ha skatteklasse 2. Det som er utrolig kult er at du blir regnet som skatteklasse 2 for hele 2007, så vi har flaks som få i november. Da blir det mye igjen på skatten neste år for meg i hvert fall:)
Gjest Skrevet 25. august 2007 #3 Skrevet 25. august 2007 jeg dro inn på ligningskontoret med opplysninger om min inntekt(gjør det så fort som mulig etter den lille er ute), fylte ut ett skjema og opplyste om at jeg var aleneforsørger og vips skatteklasse 2 , betaler "hele" 8% i skatt regna ut fra en inntekt på ca 16-180 tusen i året:)
Kosel Skrevet 25. august 2007 #4 Skrevet 25. august 2007 snakket med de og det kan gjøres over nett. jeg må endre mye. klarte på de seks siste mnd. å jobbe meg opp til 300 000 i årslønn på å jobbe ekstravakter..(var student frem til januar) så inntektsberegningene er ikke helt riktige + at man må legge til det man evt får i OS( skattbart det vøtt) har ikke fått ordnet det enda - venter på pin-koder som skal komme i posten.
Anonym bruker Skrevet 29. august 2007 #5 Skrevet 29. august 2007 hei Har vært alenmor i en del år og vil bare minne dere alle på å sjekke opplysninger når ligningen kommer! Jeg har privat avtale ang bidrag med pappa`n til mitt barn, og hvert eneste år blir jeg lignet i klasse 1. Hvert år må jeg kontakte ligningskontoret for å opplyse om at jeg fortsatt er aleneforsørger - og ikke har barn eller felles økonomi med min nåværende samboer og skal derfor lignes i klasse 2 - da blir dette ordnet med en gang - og det utgjør jo en del tusenlapper..... Men i år var det siste gang jeg måtte rette opp i det da - her kommer det en liten gutt i oktober, der min nye samboer er pappa, så nå skal jeg tilbake til klasse 1 igjen :-) Men husk å sjekke papirene deres jenter! :-)
ღFiskenogPrinsessa2007ღ Skrevet 29. august 2007 #6 Skrevet 29. august 2007 jeg skal opp på NAV nå og levere inn skattekortet mitt (del 2) pga OS, der har jeg jo 36% trekk. Er dette bare frem til barnet er født da? Regner med at man ikke skatter 36% i skatteklasse 2?
ღFiskenogPrinsessa2007ღ Skrevet 29. august 2007 #8 Skrevet 29. august 2007 i og med at jeg er student med ekstrajobb så har jeg ikke det;)
Gjest anouschka with Love Skrevet 29. august 2007 #9 Skrevet 29. august 2007 Man gir beskjed til Likningskontoret vel? Ikke NAV?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå