Gå til innhold

Hmmmm, kan Ketolyse kuren virkelig hjelpe en å bli gravid...?


Anbefalte innlegg

Noen som har prøvd denne kuren?

 

Da jeg er noen kilo for mye, så har jeg hørt fra ei venninne om denne kuren. Som både er lett å følge, mye god mat(vanlig mat man får kjøpt i butikken..) og man får betydelig mer energi.

 

Så gikk jeg inn på nett siden for å sjekke denne ut, å leste på "brukernes erfaringer", nede på siden er det to stk som har Pco og blitt bedre. Hun ene har tom blitt gravid!!

 

Vi har prøvd nå i 4 år, og ingen resultat så langt. Skal undersøkes grundig på nytt vedr mistanke om Pcos.

 

Jeg legger igjen nettadressen hvis d er til interesse for noen:

http://ketolyse.no/index.php?group=1443&subgroup=1444&art=2792

 

Ha en fin søndag alle sammen!

Fortsetter under...

Hm

 

vanlig low carb uten noe tileggsstoffer og tabeletter hjelper også.

Jeg er veldig skeptisk da ketolyse var liksomd et Atkins trodde at grunnen var for at folk gikk ned i vekt, men sannheten er en annen:

 

http://www.bbc.co.uk/science/horizon/2004/atkins.shtml

Hei

 

Jeg har forsøkt å leve nesten uten karbohydrater i 2 pp for å se om det skulle hjelpe på å bli gravid.

 

Jeg ble ikke gravid, og prøver nå å begrense inntaket med karbohydrater, men ikke i sånn ekstreme vendinger som ved ketolyse.

 

Men det er vel kjent at vi pcos'ere har godt av å redusere mengden karbohydrater, og at dette kan hjelper på muligheten for å bli gravid.

 

(Lav karbo kosthold skal visst nok ha samme effekt som metformin)

Heisann,

 

Jeg har selv gått på Ketolyse-kuren, og tatt av meg 20 kilo. Dessverre måtte jeg likevel på Pergotime for å bli gravid denne gangen også... Det er vel noen som mener at å slanke seg vil hjelpe deg å bli gravid, men det finnes jo også slanke kvinner som har PCO, så ikke vet jeg. Alt jeg vet er at Ketolyse-kuren uten tvil hjalp og jeg gikk ned mange kilo, men jeg har brukt en stund på dem da, ca. 1,5 år. Jeg har gått på kuren i 2-3 måneder, så tatt en pause hvor jeg har begrenset inntaket av karbo. Deretter nye 2-3 måneder, og så pause igjen. Jeg selv tror ikke det er heldig å gå for lenge på en slik ekstrem-kur, kroppen vår trenger jo karbohydrater. Dessuten synes jeg det har vært greit å ta pauser for å se at jeg ikke fyker opp i vekt igjen. Jeg har i tillegg tatt 4 CLA tabletter til dagen, og er overbevist om at dette også har hjulpet. Og trimmet moderat :)

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...