Gå til innhold

Trenger hjelp


Anbefalte innlegg

Skrevet

Trenger litt hjelp til navn her jeg nå. Finner liksom ikke noe som passer til etternavnet. Etternavnet til barnet vil bli Stein Arnesen. Tar gjerne imot tips, både jente og gutte navn. Liker best gode gamle norske navn. Spesielt Ingrid, men det blir for dumt å hete Ingrid Stein Arnesen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg syns det passet jeg:) Her er noen forslag jeg syns passer til etternavnet:

 

Nora

Astrid

Anna

Silje

Eli

Fride

Mari

 

Men hvis dere liker Ingrid best så gå for det, det passer til etternavnet! Jeg tror at det blir mye lettere for dere å velge jentenavn enn guttenavn i og med at Stein er ett guttenavn og som uansett er vanskelig å kombinere med når det er et mellomnavn! Lykke til med navnvalg ihvertfall:)

Skrevet

Etternavnet er jo typisk norsk, så alle norske navn vil passe, eneste aberet er at Stein kan oppfattes som et fornavn på en gutt. Å velge Jo Stein Arnesen er vel åpenbart ikke noe sjakktrekk... Ville valgt er fornavn som ikke åpenbart passet sammen med Stein, for å gjøre det mer tydelig at Stein er et etternavn.

 

Petter Stein Arnesen

Kristian Stein Arnesen

Fredrik Stein Arnesen

Torstein Stein Arnesen

Martin Stein Arnesen

 

Marit Stein Arnesen

Kristin Stein Arnesen

Ingrid Stein Arnesen

Martine Stein Arnesen

Kjersti Stein Arnesen

 

 

 

 

 

Skrevet

He, he - glem forslaget om Torstein... Var lit for kjapp der ja ;-) Foreslår Tormod i stedet - det er et godt nanv.

Skrevet

Ingrid er nydelig!!! Eller Solveig eller Johanne eller Jenny eller Ingeborg...... mange flotte gode gamle norske navn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...