EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 #1 Skrevet 15. august 2007 Jeg skal kjøpe meg ny seng og er så utrolig usikker på om jeg skal satse på ikea eller ikke. Andre madrasser på feks bohus / skeidar osv osv er jo svindyre. Jeg er alenemor og har ikke råd rett og slett. Har sett på jysk også, men har egentlig ikke lyst på rammemadrass, men de har bra tilbud der også. Jeg har bare aldri ligget i sengene til noen av disse butikkene, noen som har senger / madrasser til kan anbefale eller fraråde ? Fra ikea feks ?
It's all about me Skrevet 15. august 2007 #2 Skrevet 15. august 2007 Har IKEA seng på hytta, og den er knallgod, sover utrolig godt der. Når vi nå pusser opp soverommet og og skal ha ny seng blir det en fra IKEA.
arbeidsuhellet14.juli Skrevet 15. august 2007 #3 Skrevet 15. august 2007 Vi har rammemadrass fra ikea. Og har hatt den i 5år og den er like fin. Det er jo 15års (tror jeg eller er det 10???) garanti på madrassene og man kan igrunn klage på det meste. Kusina mi klaga på at EI fjør knirka og fikk ny seng med en gang. Litt lettere enn på Jysk som man først må vente ca en vinter på få noe man MÅ betale minst 50% av før man får det. Og klager man får man bare surt tryne tilbake. All honnør til Ikea sengene fra meg!!!
mayaya Skrevet 15. august 2007 #4 Skrevet 15. august 2007 Vi har. Det er jo masse å velge i der, bare å finne en du liker :-)
EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 Forfatter #5 Skrevet 15. august 2007 Takk for svar, du husker ikke tilfeldigvis hvilke madrasser dere har da ? Tenker å kjøpe denne sengen jeg: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/S19842845 I hvit, i 180x200 cm. Passer veldig godt inn med resten jeg har, men aaaner ikke hvilke madrasser jeg skulle kjøpt.
Solskinnsjenta Skrevet 15. august 2007 #6 Skrevet 15. august 2007 Vi har ikea-seng og er kjempefornøyd med den! Anbefaler å gå og prøve de forskjellige madrassene de har (om du bor i nærheten). De har flere typer med forskjellig hardhet og alle madrassene kan skaffes til sengebunnene. Du kan dermed kjøpe en billig sengebunn og "dyr" madrass eller omvendt. Uansett er det billigere enn andre møbelkjeder.
arbeidsuhellet14.juli Skrevet 15. august 2007 #7 Skrevet 15. august 2007 Det enger en vektguide på veggen på Ikea hvor det står hva slags madrass du BØR velge for best mulig seng!!!!
EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 Forfatter #8 Skrevet 15. august 2007 Flott flott, supert om dere husker navnene på madrassene ? Jeg tar imot alle råd nemlig hehe ! Ønsker ikke å komme hjem med en madrass som er bånn i bøtta, så godt med råd !!!
EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 15. august 2007 Si gjerne hvilke madrasser dere har, om dere husker da tihi !
EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 Forfatter #10 Skrevet 15. august 2007 Jepp, da skal jeg sjekke der !!! Bor 10 min unna så det er ikke noe problem å titte nei =)
Learning to fly Skrevet 15. august 2007 #11 Skrevet 15. august 2007 Det er ikke lenge siden jeg så att Ikae har en type madrass som faktisk er best på markedet og mye billigere enn konkurentene. Så ikea kan nok trygt velges.
Gjest Skrevet 15. august 2007 #12 Skrevet 15. august 2007 Har hatt. Større makkverk skal man lete leeeeeeeeeeeeeeeeenge etter! Aldri mer seng fra Ikea på oss, nei!
EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 Forfatter #13 Skrevet 15. august 2007 sengen eller madrassene godzilla ? og hva var problemet om jeg kan spørre ? vil så klart vite om de negative opplevelsene også, for jeg har hørt noen klage på dette før nemlig
FuriLaks Skrevet 15. august 2007 #14 Skrevet 15. august 2007 Vi kjøpte ikeaseng i fjor, den dyreste med 3 deler. IKKE fornøyd! Har en annen nå, den er mye bedre, anbefaler deg å kjøpe kun rammemadrass og overmadrass i så fall. Lettere å få en man liker da.
EnJente_m_EnJente Skrevet 15. august 2007 Forfatter #15 Skrevet 15. august 2007 huff aner ikke mine arme råd mer hehe
Gjest Skrevet 15. august 2007 #16 Skrevet 15. august 2007 Vi har Jysk madrasser og Ikea overmadrasser og de er helt greie, sover godt i dem, bedre enn i mange andre, dyre senger... :-) Men sengestammen er noe herk, knirker helt jævlig...
Gjest Skrevet 15. august 2007 #17 Skrevet 15. august 2007 Vi har Ikea dobbeltseng, og har hatt den i 13 år, veldig fornøyde.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå