Meg og gutten min Skrevet 8. august 2007 #1 Skrevet 8. august 2007 tror jeg driver og brygger på noe, kjennes ut som feberen er på vei. og forskjølesen er kommet:( er dette farlig for den lille i min mage. er 9 uker i dag
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #2 Skrevet 8. august 2007 Det er i alle fal ikke influensa du brygger på. Influensa-viruset kommer ikke før nærmere jul og varer et stykke ut på ny-året! Ellers så var det slått opp rett før sommeren at en amerikansk studie viste at mødre gravid i 6 .til 12. svangerskapsuke, som var utsatt for feber var mere utsatt for at barnet kunne få medfødte hjertefeil. Dette pga embryoet da ble utsatt for høyere tempratur over en lengre tid. Vil ikke skremme deg altså, jeg lå rett ut med feber i en uke da jeg var rundt uke 7!
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #3 Skrevet 8. august 2007 infulensa ved jule tider?? kan godt hende du har det bare rundt da, men det har ingen betydning med infulensa om det er påske sommer eller jul!! jeg jobber i helsevesenet og mange pasienter har infulensa når som helst! takk for svaret ellers.
to herlige karer + baby 7.3.12 Skrevet 8. august 2007 #4 Skrevet 8. august 2007 Jeg er i uke 11.og har faktisk hatt to influensaer så langt i dette svangerskapet. Den siste satt i en hel uke:-( Spurte legen min om det var fare for forsteret, og fikk til svar at det da hadde det nok ikke blitt født så mange friske barn. Han sa at virus som rødehunder og toxoplasmose derimot er virus som kan være skadelig, dersom man ikke blir behandlet. Så lenge du klarer å holde kroppstemperaturen under 39 så skal det ikke være fare for foster. Ta paracet, så unngår du at barnet blir overopphetet. God bedring:-) Håper det går fort over
Meg og gutten min Skrevet 8. august 2007 Forfatter #5 Skrevet 8. august 2007 så du hadde infulensa utenom jul du også eller?? hehe. tusen takk for svar. hater tett nese og sår hals. lykke til videre med svangerskaper, du har kommet langt:)
to herlige karer + baby 7.3.12 Skrevet 8. august 2007 #6 Skrevet 8. august 2007 hehe ja ,tar gjerne en sommerinfluensa jeg, hvorfor vente til jul liksom hehe Takk, og lykke til til deg også. Du er jo ikke så langt bak meg du heller.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #7 Skrevet 8. august 2007 Nei, det er vanlig i norge å blande forkjølelse og influensa. Influensaen kommer en stund før jul, det er derfor gamle og risikogrupper blir vaksinert rundt september. Viruset kommer som regel fra østen.Straks influensaen oppdages der borte produseres vaksiner som blir sendt til bla. norge. Viruset er forskjellig hvert år. Noen gang slår det hardt til, og noen ganger blir ikke så mange syke. I snitt blir 10% av voksene smittet hvert år og en av tre barn. Dette er tall som varierer fra år til år. Dere kan ikke ha hatt influensa nå! Dere blander med forkjølelse.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #8 Skrevet 8. august 2007 Glemte dette: man kan bli smittet av influensa rundt påske, for noen ganger kommer viruset litt senere en jul. Kanskje februar, og da er vi ikke kvitt dritten før etter påske. Bare se i avisene. Rundt jul står det alltid- influensaen er her osv.....
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #9 Skrevet 8. august 2007 Hentet fra wikipedia Forkjølet? Selv om mange tror det, er ikke forkjølelse og influensa det samme. Forkjølelse er også en virussykdom, men infiserer bare de øvre luftveiene og er langt mildere enn influensa. Influensa i Norge I Norge får vi som oftest influensaen i løpet av vinterhalvåret – desember til mars – men influensaviruset har allerede vært på en lang reise før det kommer hit. Det er fordi influensautbruddene også skjer i vinterhalvåret på den sørlige halvkule – april til oktober – slik at legene her i Norge har vaksinen klar når viruset kommer.
to herlige karer + baby 7.3.12 Skrevet 8. august 2007 #10 Skrevet 8. august 2007 Er nå egentlig ubetydelig om dette er en influense eller bare en forkjølelse, etter min mening. Det viktigste er at det ikke trenger være skadelig for fosteret dersom man holder feberen nede.
Meg og gutten min Skrevet 8. august 2007 Forfatter #11 Skrevet 8. august 2007 hehe nettopp:) og dessuten er det lettere og si infulensa når man er syk, enn forskjølelse feber og slapp kropp! det ble noen reaksjoner på denne gitt! ser det er mest det usaklig man får mest svar på, mens det jeg føler er enda viktigere, er det ett svar og ikke mer. merkelig. takk til deg isåfall 2.barnimagen:)
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #12 Skrevet 8. august 2007 Jeg hadde influensa da jeg var ca 8-9 uker gravid. Og det var en skikkelig influensa, hele familien hadde det samme og jeg har ellers aldri i livet vært så syk. Hadde høy feber 5 dager og følte meg utrolig dårlig også når jeg fikk feberen ned ved hjelp av paracet. Kunne ikke sove heller, luftveiene var så tette. Det var helt crazy. Det var i februar 2005. I 12. uke tok jeg ultralyd for jeg var bekymret pga den sykdommen. Men alt var ok og nå er barnet mitt snart 2 år og klager ingenting:-)
Mido Skrevet 8. august 2007 #14 Skrevet 8. august 2007 Jeg har også trodd som mange her at vi kun har innfluensa vinterhalvåret. Men ei venninne av meg følte at un hadde det for et par uker siden. Hun ringte legen sin, som sa at hun hadde nok fått "sommer influensa" som gikk nå... og at hun måtte belage seg på å holde sengen 7-10 dager... hm...
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #16 Skrevet 8. august 2007 Riktig som blir sagt tidligere om influensa kun på vinteren. På sommeren kan man få det som kalles Parainfluensa, og det er ikke det samme som vanlig influensa!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå