Snart gravid Skrevet 8. august 2007 #1 Skrevet 8. august 2007 Hei så kom endelig mensen da, så nå skal jeg begynne på sprøyter den femte dagen, så da spørs det hvor fort den går ,men regner med at jeg blir gravid i slutten av mnd,så nå er det bare håpe at alt går bra, gruer meg litt til komentarer om vekt å div, men de vet jeg er 120 kg så det er ikke det. Er det noen med erfarin på dette som er overvektig.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2007 #2 Skrevet 8. august 2007 for det først så ønsker jeg deg lykke til:) ang. vekt på kontroller etc. så har jeg inntrykk av at det er forskjellig rundt omkring. jordmødre og leger har forskjellige personligheter de og. Men de skal ha respekt for deg og ikke komme med unødvendige kommentarer. selv veide jeg 80 kg da jeg ble gravid og grudde meg litt til dette....men jeg har veid meg selv alle gangene og selv skrevet opp dette på helsekortet. og min jordmor spurte meg om jeg ikke likte og snakke om vekt, hun så det vel på meg en gang hu prøvde:) jeg sa nei, og da sa hu bare at da trenger vi ikke det. det er jo mellom 12-18 kg det er vanlig å legge på seg så så lenge man er obs på dette, og med noen kg for mye så har man jo litt ekstra og tære på, så trenger ikke gå opp så mye. i og med at du får "hjelp" med sprøyter av en lege går jeg utifra så har vel han/hun opplyst deg om at det kan være litt tyngre og bla.bla...eller at han/hun ser at du er sunn selv om vekta er litt høy. hvis du ikke skulle være fornøyd med lege eller jordmor du går til så går det jo an å bytte. jeg hadde fortalt dette til j.m jeg, dere får jo ett slags forhold etterhvert og blir litt kjent. hvertfall er min erfaring bare positiv, nå er jeg i uke 34 og veier 93 kg så det er opp 13 kg til nå.
Agnes29 Skrevet 13. august 2007 #3 Skrevet 13. august 2007 Hei.. Jeg vet hvordan du har det, da jeg er i samme situasjon selv.. Jeg veide 124 kg da jeg skulle starte på nesespray og fikk beskjed om å gå ned 6-8 kg.. Jeg har klart 7 kg så langt og er nå igang med mitt andre forsøk, da det første ikke gikk... Det stoppet litt da det første forsøket gikk galt, men jeg er nå igang igjen.. Det er ingen som har snakket noe mer om dette med vekt, men jeg prøver så godt jeg kan å klare å gå ned med tanke på en eventuell graviditet ( som jeg håper kommer ved neste forsøk).. Hvor langt har du kommet i prosessen da?
Snart gravid Skrevet 13. august 2007 Forfatter #4 Skrevet 13. august 2007 Hei takk for koselig svar, jeg holder på med puregon på andre dagen, skal til ultralyd i morgen, og se om det er egg i sikte. Hvor setter di bedøvelsen ved egguttak?
Agnes29 Skrevet 14. august 2007 #5 Skrevet 14. august 2007 Jeg fikk først noe beroligende i pilleform, og så fikk jeg morfin og lokalbedøvelse i skjedeveggene... ingenting av dette gjør noe vondt. Jeg gruet meg veldig før egguttaket, men det var ikke ille i det hele tatt... så du skal ikke være redd.. :-) Går det bra med hormonene eller? Mine svinger forferdelig denne gangen, og jeg ser for meg tre laaange uker..:-) Hvor blir du behandlet forresten? Det virker som prosedyren din er litt annerledes enn min.. jeg må gå på sprøyter i 9 dager før ultralyd..
Nudde Skrevet 21. september 2007 #6 Skrevet 21. september 2007 Jeg vil også gjerne vite hvor dere blir behandlet?? Etter en lang periode hvor hele 'arbeidet' med å bli gravid ble lagt på is, er jeg klar til å prøve igjen! Jeg hadde en spontanabort i uke 12 for et par år siden, og det er selvfølgelig mulig at det har med overvekt å gjøre. Men det skjer jo med så mange at det kan være hva som helst. Men etter lang tid med egen prøving og skuffelser orket jeg ikke mer og har ikke fokusert på det på en stund. Men nå nærmer jeg meg 39 og må få opp farten.... Jeg er interessert i om noen har erfaring eller hørt noe om klinikkene i Oslo? Ser for meg at jeg kontakter Volvat eller Aleris. Tenkte litt på Sverige eller Danmark, men det er jo tross alt lettere å gjøre det her hjemme. Jeg forventer meg kommentarer om vekt og slanking og har stålsatt meg mot det, men etter å ha lest en del innlegg her er jeg mer positiv!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå