Gå til innhold

Hjelp! Hun er så sår i underlivet så huden preller av...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi sliter litt med tenner, og grunnet dette har hun vært sår pga mye avføring. Jeg smører henne alt jeg kan med babysebamed sin stellekrem og den har alltid fungert veldig godt på henne. Nå ser jeg at det ser ut til at hun "skifter hud" på selve tissen sin. På leppene. Huden har blitt hvit (sikkert pga krem) og ser ut til at den preller av. Jeg blir helt skremt. Hun gråter ikke eller bryr seg om det når jeg skifter og styrer på henne så tror ikke det er noe vondt. Er det fler som har opplevd dette? Tenkte å ta med henne til legen, men førstegangsmødre blir jo bare ledd av.

 

Frustrert!

 

Håper noen kan svare eller gi råd.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vask henne med litt olje på klut i underlivet og i stumpen. Da blir alle rester av krem og div borte.

Skrevet

Sebamed er tilsatt mye stoffer som de små kan reagere på, vesla her tåler de produktene dårlig og hun har egentlig god hud. Når det er sårt her i gården så vasker vi forsiktig med rent vann, klapper tørt og smører med Weleda sin Calendula salve, den er super på sår hud:-)

Skrevet

Prøv å smøre med Inotyol fra apoteket. Det fungerer fantastisk bra på sår hud. Lindrer umiddelbart.

Skrevet

Datteren til en venninne slet med det samme en stund. Hund fikk følgende råd av h.s: IKKE smør med stellekrem, det gjør bare vondt værre. Pass på at barnet er helt tørt før du tar på ny bleie, la hun gå mye uten og bytt ofte! Et tips til neste gang hun begynner å bli sår er å smøre med vaselin for å beskytte huden.

Gjest MammaTil3
Skrevet

ville vasket med vann og babyolje, latt det lufttørke og brukt kun potetmel. Virker fint for oss..

Skrevet

har hørt om et middel man kan kjøpe på apotekte..noe fiolett greier..

 

ellers så har jeg fått et tips om å bruke lavern olje..kjøpt på helsekosten. den er for alergikere.. jeg har brukt den no til datteren min som ofte har vært rød.. hun har ikke vært rød siden..så anbefaler den på det sterkeste

 

lykke til..og stakkars liten jente

Skrevet

signerer Attpåklatten :-) her, Weleda sin Calendula salve er helt fantastisk på sår hud

Skrevet

Dette kan høres ut som sopp. Da gjør alle kremer det verre.

Spør helsesøster. Mot sopp er Dactacort veldig effektivt.

Skrevet

potetmel bruker vi , han har aldri vert sår . han har hatt diare og oppkast . brukte potetmel. kan ikke få rost det nok opp i skyene.. du ser stor forskjell etter en dag.

Skrevet

Uff, dette hørtes da ikke godt ut, men fint at det virker som hun ikke plages for mye da.

 

Jeg ville prøvd som det står ovenfor her å sørge for at hun er skikkelig tørr, la henne gå uten bleie en stund.

 

Hvis du vil smøre på noe, vent litt med å gjøre det til hun har gått uten bleie en stund. Mitt tips er apotekets Barnesalve NAF, denne er super, fikk anbefalt den på rikshospitalet.

 

Jeg ville tatt henne med til legen om det ikke bedrer seg i løpet av et par dager.

Skrevet

Slike hvite felt kan være sopp. Det må behandles med soppmiddel, vanlig stellekrem hjelper ikke. Ring til lege eller helsestasjon og få råd om hva du bør bruke - vikig å få konstatert hva det er.

Skrevet

Det høres ut som sopp. Hør med helsesøster så får du tips om hvelken krem du skal bruke.

Skrevet

uff stakkars..anbefaler virkelig gul vitapansalve..den får du kjøpt på apoteket,er kjempebra:-)

Skrevet

Inotyol,som nevnt lenger oppe!

Helt fantastisk,lillemor hadde også sår pga det samme,var faktisk nesten helt bra dagen etter, og 2 dager etter , var alt bra igjen:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...