Gjest Skrevet 5. august 2007 #1 Skrevet 5. august 2007 Vi har pleid å gi han 150 ml, men i det siste virker det som han blir mett på 90 ml til enkelte måltider. Vi tenker at det er fordi han ikke alltid er så sulten. Men kan det ha noe med at han må ha smokk tilpasset 4 mnd gammel baby. Altså smokk str 2? At melken renner for sakte med smokk str 1 at han ikke "gidder"drikke mer når han er sånn passe mett? Vi bruker Dr. Browns flasker.
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 6. august 2007 #2 Skrevet 6. august 2007 Vanskelig å si. Det er jo mindre hull i de mindre smokkene. Dersom du fremdeles bruker smokk med 1 hull ville jeg byttet til den som er større. Det er jo slitsomt å suge livet ut av en flaske når det ikke kommer så mye som han vil ha sikkert :-)
Gjest Skrevet 6. august 2007 #3 Skrevet 6. august 2007 Legger han på seg nok? Hvor hyppige måltider har han? Ut i fra min sønn, som nå er 3,5 mnd, så spiser han ca 150 ml ved hvert måltid. I utgangspunktet skal han spise mer, men det vil han ikke ha. I stedet kompenserer han med å ta ett ekstra måltid om dagen. Hvis gutten din bare spiser 90 ml fordi han ikke gidder drikke mer, er en frisk og veltilpasset gutt, vokser som han skal etc, vil han regulere dette selv. Han tar det bare igjen ved å ha flere hyppigere måltider.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå