godmammaen Skrevet 12. april 2007 #1 Skrevet 12. april 2007 Har en gutt på snart 4 år som er livredd ballonger! D har vart i 1 år nå, og blitt verre og verre. Aner ikke hva jeg skal gjøre med d. Han blir hysterisk hvis d er ballonger i nærheten. Skulle i bursdag til bestevenninnen hans her for noen uker siden, men han nekta å gå inn i huset, stritta skikkelig imot i døra ;( Begynner å bli ganske fortvila for hva jeg skal gjøre nå! Håper d er noen med tips her;)
Gjest Skrevet 16. april 2007 #2 Skrevet 16. april 2007 Usj da, ikke moro å være redd for ballonger, de er jo i alle bursdager. Har ei lita ei på snart 9 mnd som er livredd ballonger, men søsteren elsker ballonger, så det er ikke enkelt. Men hva med å vise han at ballonger ikke er farlig? Vis han en ballong som ikke er blåst opp, han kan få leke litt med den og prøve å blåse den opp. Så kan dere blåse den litt opp og sette en knute, en mini-ballong. Og så øker dere størrelsen gradvis. Dette har jeg tenkt til med minsten, for hun blir hysterisk når hun ser en ballong.
godmammaen Skrevet 19. april 2007 Forfatter #3 Skrevet 19. april 2007 Har prøvd å vise han en ublåst ballong, men han blir til og med hysterisk av den. Har forklart han at ballonger ikke er farlige, at de er ganske gøy å leke med, men d eneste han sier da er at de bare kommer til å smelle;( Synes synd på han, ikke enkelt å være så redd noe!
frodig Skrevet 24. april 2007 #4 Skrevet 24. april 2007 Skjønner godt at han er redd ballonger, jeg. Ikke noe rart i det hele tatt. Jeg blir redd selv når de sprekker, og kjenner at det knyter seg i magen. Sikkert dette han er redd for. Kanskje dere skal prøve å forklare at dere ikke skal "pange"/"sprenge" ballongen, men at den bare skal henge til pynt. Lykke til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå