Anonym bruker Skrevet 2. mars 2007 #1 Skrevet 2. mars 2007 Det lukter så stygt av søppelbøtta på badet som vi har bleier i, selv om vi tar ut søpla ofte, lufter den og vasker med vann og såpe.. noen som har noen gode tips for å bedre lukten på badet?
kokosbolle Skrevet 2. mars 2007 #2 Skrevet 2. mars 2007 Har dere varmekabler på badet med fliser? Da har jeg hørt at det skal være lurt å sette noe i mellom som leder varmen dårlig, eks. en treplanke. Varmen får det visst til å stinke.
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2007 #3 Skrevet 2. mars 2007 Kanskje dere har tømt den for sjelden så lukten har fått sette seg? Vi har aldri hatt trøbbel med vår. Tømmer den stort sett hver kveld.
adrienne Skrevet 2. mars 2007 #4 Skrevet 2. mars 2007 Vi har heller ikke noe problem. Putter bleien i en plastpose ( de gjennomsiktige ), knyter igjen, og kaster i bøtta. Den tømmer vi ca 1 gang for dagen.
2 barnsmammaen Skrevet 2. mars 2007 #5 Skrevet 2. mars 2007 Prøv å klore bøtta.Har dere varmekabler sitter stanken temmelig godt,jeg skal til å klore bøtta idag jeg!
jente 06/06 jente 08/08 Skrevet 2. mars 2007 #6 Skrevet 2. mars 2007 tømmer dere hver dag???? vi tømmer den kanskje hver 3-4 dag. Har bare bæsjebleier i bleiebøtta og tissebleier i en annen.(er så dyre de derre refillene) Har ett vaskerom som vi bruker til bleieskifte så det er ikke varmekabler der da.
mamman`te2flottegutter Skrevet 2. mars 2007 #8 Skrevet 2. mars 2007 Det lukter ikke så ille hvis du legger bæsjebleiene i en nappy sack. Det er sånn parfymert bleiepose. Jeg pleier å gjøre det fordi jeg har så lang vei til søppla, så jeg får ikke gått ut med bleiene før mannen min kommer hjem fra jobb.
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2007 #9 Skrevet 2. mars 2007 Tømmer dere så ofte? Da er jo hele vitsen borte nesten da.. Jeg tømmer den når den er stappa full!
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2007 #10 Skrevet 2. mars 2007 Kast bleiene rett i søpla. Ikke ha søppelbøtte på badet. Det er bare kilde til lukt og irritasjon. Varmekablene sørger for det.
mamman`te2flottegutter Skrevet 2. mars 2007 #11 Skrevet 2. mars 2007 Ja det gjorde jeg også i begynnelsen for da bæsja han bare en gang i uka, men nå bæsjer han hver dag og da må jeg tømme hver dag føler jeg.
spagetti Skrevet 2. mars 2007 #12 Skrevet 2. mars 2007 heihei Vi har bleiebøtte OG varmekabler... Vi har plassert bøtta på et stativ slik at det er ca en meter over gulvet,på høyde med stellebordet. For det første er det superpraktisk (statisk riktig..hehe får god arbeidsstilling) OG for det andre, varmekablene koker ikke bleiene. Vi har plastpose i bøtta. Tror at dersom bøtta sto på gulvet, ville det vært mye verre..
Gjest Skrevet 2. mars 2007 #13 Skrevet 2. mars 2007 Helt enig med spagetti her, eg har bleiebøtta oppå en sånn ikea barne krakk til å ha på badet. Då kjem ikkje varmen til, og eg tømmer den når den er stapp full, endå snuppa her skiter kvar dag. Ingen lukt
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2007 #14 Skrevet 2. mars 2007 Hvis du har sånn sangenic bleiebøtte kan det være du bruker plastposene som er fra 0-4 måneder?? Jeg oppdaga at det fantes poser fra 4 mnd og oppover. Dette er fordi bæsjen til ungene stinker mere når de begynner å spise mat.
Blomman Skrevet 2. mars 2007 #15 Skrevet 2. mars 2007 salmiakk fjerner evt vond lukt i bøtta ;-) legg noe under slik at ikke bøtta blir varm om dere bruker varmekabler grønne poser fra 4 mnd om dere har begynt med fast føde
lykkeligmed3 Skrevet 2. mars 2007 #16 Skrevet 2. mars 2007 Jeg synes rett å slett at posene som brukes i bøtta stinker før det havner bleier i dem. Jeg har rett å slett fjernet hele bøtta og bruker bare småposer som jeg kaster for hver gang nå.... ble helt kvalm av den lukta.....
meg & to små vampyrer Skrevet 2. mars 2007 #17 Skrevet 2. mars 2007 Vi har en vanlig plastikksøplebøtte på badet med pose i. Vi kaster alle bleier i en liten brødpose som knytes igjen frø de går oppi bøtta. Bøtte tømmes når det er full, hver 3. dag kanskje. Varmekabler på badet og gutten bæska 4 ganger daglig de første 4 mnd, men har aldri lukta noe her..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå